- Jesteśmy zadowoleni z wyników sportowych i finansowych - tak Prezes Artur Jankowski podsumował ubiegły rok w wykonaniu Zagłębia Lubin. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi fragmentami konferencji prasowej, w której uczestniczyli również Lubomir Guldan oraz Martin Sevela.

Prezes Artur Jankowski podsumował ubiegły rok słowami:

- Zamknęliśmy tamten rok bardzo udanie, mogliście to przeczytać w wywiadzie ze mną. Jesteśmy zadowoleni z wyników sportowych, z bardzo dobrej pracy akademii. Teraz wchodzimy w nowy rok i życzymy sobie, by był tak udany jak poprzedni.

Na konferencji prasowej przekazana została dość nieoczekiwana informacja, iż Lubomir Guldan zakończył karierę zawodniczą. Jednakże były kapitan pozostaje w Zagłębiu i będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego. „Gula” zapytany o parę słów komentarza powiedział:

- Ta decyzja jest przemyślana, nie należę do najmłodszych zawodników. Cieszę się, że mogłem zakończyć karierę wygranym meczem derbowym. Dla mnie jako zawodnika Zagłębia jest to zawsze najważniejszy mecz w sezonie.

- Podjęliśmy decyzje, że to jest odpowiedni czas, abym zakończył karierę. Jestem tutaj 7,5 roku. Będę pomagał młodym zawodnikom, którzy wchodzą do pierwszego zespołu, aby było im łatwiej. Będę starał się być łącznikiem między trenerem, prezesem a zarządem klubu.

Prezes został także zapytany o potencjalne transfery:

- Sytuacja z odejściem Lubomira sprawia, że będziemy musieli wzmocnić pozycję stopera. Do tego paru zawodników jest kontuzjowanych, musimy brać to pod uwagę. Myślimy nad wzmocnieniem siły ataku. Pracujemy nad tym. Na innych pozycjach obserwujemy rynek, jest też paru ciekawych zawodników z akademii, chcemy dać im szansę.

Trener Martin Sevela został zapytany o to, co chciałby poprawić w grze Zagłębia, a także o cele, które stawia sobie na najbliższy rok:

- Chcemy zagrać jeszcze lepiej w ataku. Przez ostatni rok wykonaliśmy dobrą pracę w obronie. Chcemy dominować na boisku, ale także poprawić jeszcze grę w obronie.

źródło: ZaglebieChannel