Jak informuje Sebastian Staszewski, dziennikarz Interii, Legia Warszawa nie odpuściła tematu pozyskania Patryka Szysza i Łukasza Poręby. Zagłębie także podjęło próbę zatrzymania ich w zespole.

Kontrakty Patryka Szysza i Łukasza Poręby, czyli dwóch pomocników Zagłębia Lubin, wygasają 30 czerwca 2022 roku, co oznacza, że już teraz mogą podpisać z nowymi klubami umowy ważne od 1 lipca. Zainteresowana pozyskaniem tych graczy jest Legia Warszawa, która według doniesień medialnych musiałaby już zimą wyłożyć za obu graczy około miliona euro. Na tę chwilę Legii na taki wydatek nie stać, więc do finalizacji rozmów daleko. – Tematu chłopaków jeszcze nie odpuszczamy, ale nie ograniczamy się tylko do tych nazwisk. Na przykład Patryk Sokołowski daje nam oddech w środku pola. Jednocześnie zrealizowanie transferów Szysza oraz Poręby na pewno nie będzie łatwe – powiedział Sebastianowi Staszewskiemu z Interii jeden z pracowników Legii Warszawa.

Według naszych informacji pozyskanie Patryka Szysza przez Legię jest realne – jeśli stołeczny klub osiągnie porozumienie z Zagłębiem, to nie wykluczone, że ten gracz przeniesie się do Warszawy już zimą. Całkiem inaczej wygląda sprawa, jeśli chodzi o Łukasza Porębę. Według naszych informacji nie ma cienia szans, by wychowanek Zagłębia przeniósł się zimą do Legii, bowiem ma oferty z zagranicy i taki kierunek na tę chwilę wydaje się być najbardziej prawdopodobny.

Sebastian Staszewski poinformował w swoim tekście także o tym, że Zagłębie Lubin zaoferowało zarówno Szyszowi, jak i Porębie nowe kontrakty, dzięki którym staliby się jednymi z najlepiej zarabiających piłkarzy „Miedziowych”.

źródło: Interia