Nowym trenerem przygotowania fizycznego w pierwszym zespole został Leszek Dyja z Wisły Kraków. Na stanowisku zastąpił Mariusza Szymkiewicza, który w ostatnim czasie odszedł z klubu razem z Piotrem Stokowcem.

Leszek Dyja urodził się 30 czerwca 1978 roku. Jest byłym polskim lekkoatletą, dwukrotnym mistrzem Polski seniorów w sztafecie 4 × 100 metrów (2004 i 2006) oraz wielokrotnym medalistą halowych mistrzostw Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej zdecydował się na rozpoczęcie pracy w charakterze trenera przygotowania fizycznego.

W branży Dyja jest uznawany za solidnego fachowca, jest uczniem doktora Jerzego Wielkoszyńskiego, który jest uznawany za jednego z prekursorów obecnych metod przygotowania piłkarzy pod względem fizycznym. Dyja współpracował w swojej karierze z wieloma trenerami, których zespoły dobrze funkcjonowały pod kątem wytrzymałościowym i szybkościowym - mowa przede wszystkim o Oreście Lenczyku i właśnie nowym szkoleniowcu „Miedziowych”, Waldemarze Fornaliku. CV Leszka Dyi również wygląda ciekawie. W swojej karierze pracował w Ruchu Chorzów, Piaście Gliwice, GKS-ie Katowice, Wiśle Płock, Wiśle Kraków oraz dwukrotnie w reprezentacji Polski, gdzie był członkiem sztabów szkoleniowych wspomnianego Waldemara Fornalika oraz Jerzego Brzęczka. 

Z Wisłą Kraków Leszek Dyja rozstał się 29 listopada, bowiem był już zdecydowana na powtórną pracę z Waldemarem Fornalikiem - tym razem w Zagłębiu Lubin.

Witamy w Lubinie!

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (2)03.12.2022 17:47
Tak jak piszesz. CV dobrze wygląda. Cieszy, że to nie rekrutacja, gdzie jedynym argumentem nie jest to, że grilluje się z zatrudniającym go trenerem i pałęta się taki za nim od klubu do klubu. Podoba mi się też to że pozwalamy trenerowi przyjść z asystentem bez zwalniania całego sztabu co niejednokrotnie się zdarzało. Niech to będzie standardem.

processing comment
03.12.2022 15:02
Laurkę ma wystanowią ładną.

Zobaczymy co zycie przyniesie, bo gorzej byc chyba nie bedzie 

processing comment