Nie jest tajemnicą, że w letnim oknie transferowym Zagłębie Lubin będzie chciało pozyskać kilku nowych piłkarzy. Jak udało nam się ustalić, lubinianie drenują przede wszystkim rynek słowacki – znany doskonale Martinowi Ševeli i Ivanowi Vrabcowi.

Pierwszym zawodnikiem, którego Zagłębie Lubin rozpatruje w kontekście pozyskania w letnim oknie transferowym jest Marin Ljubičić. To niespełna 32-letni środkowy pomocnik SK Slovana Bratysława, grający na pozycji numer sześć, który dodatkowo może występować na środku obrony. Ljubičić jest wychowankiem Hajduka Split. Podczas swojej kariery grał również dla takich drużyn jak: NK Zadar, FK Tawirja Symferopol, Puskás AFC oraz DAC Dunajska Streda. Marin jest byłym reprezentantem Chorwacji do lat 21 (14 meczów / 2 gole). W Slovanie Bratysława Chorwat gra od 25 sierpnia 2018 roku. W obecnym sezonie w pierwszej drużynie wystąpił w 30 meczach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył pięć asyst. Jego umowa ze słowackim klubem wygasa z końcem obecnego sezonu, więc będzie on do pozyskania bez kwoty odstępnego.

fot. skslovan.com

Nazwisko kolejnego zawodnika pojawiło się już w polskich mediach, konkretnie w Gazecie Wrocławskiej (tutaj). Chodzi o Kenana Bajricia. To 25-letni Słoweniec, wychowanek NK Interblock Ljubljana, który do Slovana przeszedł z NK Olimpiji Ljubljana w styczniu 2018 roku za 600 tys. euro. Bajrić to prawonożny stoper, który od biedy może występować także na pozycji defensywnego pomocnika oraz prawym boku obrony. W obecnym sezonie Bajrić reprezentował SK Slovan we wszystkich rozgrywkach w 27 meczach. Jego dorobek to dwie zdobyte bramki w słowackiej Fortuna Lidze. Jedynym problemem, jeśli chodzi o Słoweńca jest to, że jego kontrakt wygasa dopiero 30 czerwca 2022 roku. Oznacza to, że albo trzeba będzie za niego zapłacić, albo trafi do Lubina na zasadzie wypożyczenia, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Dejana Dražicia.

fot. skslovan.com

Trzeci gracz, który jest obserwowany przez zespół z Lubina, to Alex Sobczyk. To 23-letni napastnik Spartaka Trnawa, Austriak polskiego pochodzenia, który na Słowację trafił za darmo przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 z Rapidu Wiedeń. Sobczyk jest wychowankiem Wiener Sportklub, z którego przeszedł do akademii wspomnianego Rapidu. 23-latek przebywał także na wypożyczeniach w FC Liefering, SKN St. Pölten, 1. Wiener Neustädter Sportclub oraz Floridsdorfer AC. Sezon 2019/2020 dla Sobczyka, to 28 meczów, 11 bramek i dwie asysty. Alex to były młodzieżowy reprezentant Austrii. W przypadku tego piłkarza w grę wchodzi transfer definitywny.

fot. fac.at

Choć jeszcze za wcześnie na konkrety i zapewne do ogłoszenia nowych transferów daleka droga, widać jak na dłoni, że w letnim oknie transferowym nasz klub czeka niemała rewolucja. A Wy co sądzicie o tych kandydaturach?