Piłkarze Zagłębia Lubin w drugim dniu przygotowań do sezonu 2022/2023 zostali poddani tradycyjnym już testom. Szkoleniowcy "Miedziowych" sprawdzali u naszych piłkarzy moc, szybkość i wytrzymałość.

- Wczoraj rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżającego się sezonu, które będą stosunkowo krótkie, bo potrwają cztery tygodnie. Pierwszy tydzień to czas, kiedy wracamy do treningów, przeprowadzamy badania i oceniamy parametry motoryczne w formule, którą już stosowaliśmy. Poprzez pierwszy tydzień postaramy się powrócić do obciążenia treningowego naszych zawodników. Przez kolejne trzy tygodnie będziemy starali się podnosić obciążenie, by na końcu dojść do meczowego, czyli tego, który nas najbardziej interesuje. Mówię w ten sposób dlatego, bo okres przygotowawczy jest na tyle krótki, że nie pozwala nam na zbyt mocne przeciążenie zawodników i możliwość odpoczynku w późniejszym czasie. Staramy się z tygodnia na tydzień zwiększać obciążenia i w ostatnim okresie tego cyklu dojść do obciążenia startowego powiedział oficjalnej stronie klubu trener przygotowania motorycznego, Mariusz Szymkiewicz.

źródło: zaglebie.com