Jak udało nam się ustalić, po zakończeniu rundy jesiennej z Zagłębia Lubin odejdzie Dyrektor Sportowy - Lubomir Guldan. Słowak ma zostać oficjalnie pożegnany podczas meczu z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Lubomir Guldan jako piłkarz reprezentował barwy Zagłębia Lubin w latach 2013-2021. W tym czasie rozegrał 269 meczów, w których zdobył 14 goli i zaliczył 9 asyst. 39-letni obecnie Słowak przez wiele lat był kapitanem „Miedziowych”, który przeżył z naszą drużyną spadek do I ligi, awans, brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016, a także grę w eliminacjach Ligi Europy. Doświadczony obrońca był bardzo szanowany za grę w zespole dwukrotnego mistrza Polski.

W styczniu 2021 roku podczas konferencji, w której udział wzięli ówcześni prezes Artur Jankowski i trener Martin Ševela, Lubomir Guldan poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej i rozpoczęciu pracy w charakterze dyrektora. Niestety pomnik Guldana szybko runął. Ciężko znaleźć jakikolwiek pozytyw jego pracy, bo transfery za jego kadencji były wręcz skandaliczne, kontrakty były przedłużane na nielogicznych zasadach, a sprzedażowo nasz klub także nie istniał. Rola Lubomira Guldana została zmarginalizowana ponad rok temu, gdy do Lubina powrócił Piotr Burlikowski. Przez ostatnie miesiące kompletnie nie było wiadomo, czym zajmuje się „Gula”. O jego odejściu mówiło się już od dłuższego czasu, ale formalnie pracownikiem klubu Guldan przestanie być z końcem 2022 roku.

źródło: Własne