mkszaglebie.pl

Jak udało nam się ustalić, po zakończeniu rundy jesiennej z Zagłębia Lubin odejdzie Dyrektor Sportowy - Lubomir Guldan. Słowak ma zostać oficjalnie pożegnany podczas meczu z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Lubomir Guldan jako piłkarz reprezentował barwy Zagłębia Lubin w latach 2013-2021. W tym czasie rozegrał 269 meczów, w których zdobył 14 goli i zaliczył 9 asyst. 39-letni obecnie Słowak przez wiele lat był kapitanem „Miedziowych”, który przeżył z naszą drużyną spadek do I ligi, awans, brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016, a także grę w eliminacjach Ligi Europy. Doświadczony obrońca był bardzo szanowany za grę w zespole dwukrotnego mistrza Polski.

W styczniu 2021 roku podczas konferencji, w której udział wzięli ówcześni prezes Artur Jankowski i trener Martin Ševela, Lubomir Guldan poinformował o zakończeniu kariery piłkarskiej i rozpoczęciu pracy w charakterze dyrektora. Niestety pomnik Guldana szybko runął. Ciężko znaleźć jakikolwiek pozytyw jego pracy, bo transfery za jego kadencji były wręcz skandaliczne, kontrakty były przedłużane na nielogicznych zasadach, a sprzedażowo nasz klub także nie istniał. Rola Lubomira Guldana została zmarginalizowana ponad rok temu, gdy do Lubina powrócił Piotr Burlikowski. Przez ostatnie miesiące kompletnie nie było wiadomo, czym zajmuje się „Gula”. O jego odejściu mówiło się już od dłuższego czasu, ale formalnie pracownikiem klubu Guldan przestanie być z końcem 2022 roku. 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)10.11.2022 22:11
Kibol (Gość)
Do mk82. Wole wspominac Arboledę albo Dąbrowskiego z pierwszej jego przygody z naszym klubem. Po prostu dla mnie Guldan przez tyle lat zagral bardzo malo spotkan na wysokim poziomie.
processing comment
10.11.2022 10:33
@kibol wolisz wspominać Pantica Solera i czarnego marka i inne wynalazki
processing comment
09.11.2022 22:58
W końcu ktoś wziął się do roboty i kończymy z amatorką czy tylko wyjątek od normy? Szanuję go jako piłkarza ale pójście w dyrektory z zerowym doświadczeniem w pracy na jakimkolwiek stanowisku w klubie piłkarskim wiele mówi o poprzednim prezesie i samym Guldanie. Do kompletu konieczne pożegnanie się z Zivcem.
processing comment
09.11.2022 21:31
Kibol (Gość)
Nigdy nie pojmę jak wy ludzie możecie oceniac go jako jednego z najlepszych obroncow albo ze to byl jakis profesor w obronie itd. Na 10 spotkan 3 mial dobre, reszta padaczka. Wystarczyla szybsza gra zeby sie rutyniarz pogubil.
processing comment
09.11.2022 21:02
Jeden z lepszych obrońców w historii klubu i tak powinien zostać zapamiętany.
processing comment
09.11.2022 19:52
Wielki szacunek za grę dla WZL - Pan Profesor.

Później albo sam/albo ktoś wrzucił go na głęboką wodę bez przygotowania.

Dziękuję za grę!
processing comment