Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl, Łukasz Poręba znalazł się na celowniku kilku zagranicznych klubów. Wychowanek Zagłębia wzbudza zainteresowanie Herthy Berlin oraz Hellas Verony.

Z naszych informacji wynika jednak, iż 20-latkiem zainteresowany jest jeszcze co najmniej jeden klub z Włoch.

Rozwój wychowanka Zagłębia przebiegał stopniowo. "Łuki" został włączony do pierwszego zespołu przed startem sezonu 2018/2019, a zadebiutował w Derbach Dolnego Śląska, kiedy to w 71. minucie pojawił się na placu gry zmieniając Filipa Jagiełłę.

W obecnym sezonie Poręba rozegrał 16 spotkań (14 w lidze, dwa w pucharze polski), które okrasił dwoma asystami.

Obecna umowa naszego wychowanka z Zagłębiem wygaśnie wraz z końcem czerwca 2022 roku, toteż należy brać pod uwagę, iż kwota, za którą "Miedziowi" spieniężą adepta AP Zagłębie, będzie się z każdym kolejnym okienkiem transferowym zmniejszała.

źródło: Własne, meczyki.pl

16.01.21 14:58
@Pretender75 to nie było pytanie do Ciebie, tylko ogólne ile klub ma czekać zanim taki 20 latek odpali, skoro odpala dopiero w wieku 25 lat to znaczy, że czegoś po drodze zabrakło. Za 4 lata Sirk i Mraz tez mogą strzelać po 15 bramek w sezonie

16.01.21 13:26
Z całym szacunkiem dla Łukasza ale nie jest to zawodnik, który może na zachodzie coś osiągnąć.
Według mnie ekstraklasa to jest szczyt jego możliwości.

15.01.21 15:58
@Mk82
A gdzie ja pisałem, że 4 lat temu trzeba było go zatrzymać?
Czytałem w kilku źródłach, ze Bonecki od 2 sezonów jest wyróżniającym sie zawodnikiem I ligi na swojej pozycji nr 8.
Oprócz Ślaska interesuje się nim również Górnik Zabrze, a wiec kluby które jakby nie było są wyżej od nas w tabeli wiec musi sobą chyba cos reprezentowac.

15.01.21 15:37

Edytowano : 2021-01-15 15:45:29

15.01.21 14:42
Na razie to tylko informacja, że ktoś się interesuje i nikt nie potwierdził, że prowadzone są jakieś rozmowy. Co do Bonieckiego nie prezentował poziomu na ekstraklasę jak był w Zaglebiu ostatnio 4 lata temu i nie jest powiedziane, że jak znajdzie się w ekstraklasie to zaprezentuje taki poziom. Obecnie ma chyba 25 lub 26 lat. Mieliśmy go trzymać 5 lat bo może kiedyś odpali?

14.01.21 22:28
A nasz wychowanek Bonecki na celowniku Śląska.

14.01.21 22:16
Teraz przyjście Łakomego nabiera innego znaczenia ????. Nie jestem w temacie kto będzie/mógłby być następcą Poręby gdyby odszedł ale widocznie Bukowski stwierdził że może nie dać rady się przebić może że nie dostaje tyle szans na ile wg niego zasługuje a przychodzi konkurent z Legii na jego pozycję ????????. Tego nie wiem ale wiem że na razie sprzedajemy za fajne pieniążki zawodników. Uzupełniamy młodymi a nuż któryś wypali ( oby tak było ). A ambicje mamy co najmniej puharowe jeśli nie mistrzowskie ???? , transferów 1do 1 brak , napastnika brak , prezes zadowolony ????. Teraz jak coś się zesra to najpierw będzie winny Sevella potem Guldan ???????? i tak wkoło Macieja . No koniec strzępienia języka bo i tak nic w tym chorym układzie ,klubie, pisaniem ,gadaniem czy żaleniem nie zmieni się.

Edytowano : 2021-01-14 22:18:27

Teraz przyjście Łakomego nabiera innego znaczenia . Nie jestem w temacie kto będzie/mógłby być następcą Poręby gdyby odszedł ale widocznie Bukowski stwierdził że może nie dać rady się przebić może że nie dostaje tyle szans na ile wg niego zasługuje a przychodzi konkurent z Legii na jego pozycję. Tego nie wiem ale wiem że na razie sprzedajemy za fajne pieniążki zawodników. Uzupełniamy młodymi a nuż któryś wypali ( oby tak było ). A ambicje mamy co najmniej puharowe jeśli nie mistrzowskie, transferów 1do 1 brak , napastnika brak , prezes zadowolony . Teraz jak coś się zesra to najpierw będzie winny Sevella potem Guldan i tak wkoło Macieja . No koniec strzępienia języka bo i tak nic w tym chorym układzie ,klubie, pisaniem ,gadaniem czy żaleniem nie zmieni się.

14.01.21 21:14
No to odejscie Bukowskiego nabiera teraz innego znaczenia. Mogl chlopak wskoczyc w miejsce Poreby a tak bedzie kopal sie po czole w II lidze.

Ciekawe kto w jego miejsce.