Wychowanek Zagłębia Lubin Łukasz Poręba związał się umową z nowym klubem. Od 1 lipca będzie grał w RC Lens, 7. drużynie francuskiej Ligue 1 - poinformował Grzegorz Rudynek z Przeglądu Sportowego.

„Poręb” był od dłuższego czasu obserwowany przez przedstawicieli RC Lens. Byli oni zdeterminowani, by pozyskać go już zimą, ale zaproponowana przez nich kwota za transfer środkowego pomocnika nie satysfakcjonowała „Miedziowych”. Nasz klub oczekiwał, że kwota odstępnego za odejście Łukasza już zimą, będzie około dwukrotnie wyższa niż ekwiwalent za wyszkolenie. Ostatecznie wychowanek Zagłębia przejdzie do nowego klubu dopiero 1 lipca, a Zagłębie otrzyma za niego "jedynie" ekwiwalent. "Jedynie", bo nie będzie to kwota mała, na konto lubinian wpłynie około 400 tys. euro.

W obecnych rozgrywkach Łukasz Poręba wystąpił w 19 meczach PKO BP Ekstraklasy, zdobył w nich jednego gola i zaliczył trzy asysty. Oprócz tego trzykrotnie zagrał w Fortuna Pucharze Polski. W sumie dla dwukrotnego mistrza Polski zagrał 88 meczów, w których zdobył cztery gole i zaliczył pięć asyst.

źródło: Przegląd Sportowy, Własne

08.02.22 21:12
Mimo wszystko życzę mu powodzenia, choć wszystko wskazuje na to, że kariery tam nie zrobi - tam się trenuje dwa razy mocniej, gra trzy razy szybciej, jego liczby nie powalają a wpływ na grę ma mniejszy niż chociażby Filip Jagiełło, którego miał zastąpić. W ekstraklasie zdarza mu się trzymać piłę i grać do najbliższego, we Francji to nie przejdzie

Swoją drogą czy ci francuzi mają nas za idiotów albo jeleni, zaoferowali kwotę ok 250-350 tys euro, czyli mniej niż dostaniemy za ekwiwalent, a tak jeszcze zostanie na poł roku, dobrze ze nowi zarządzający wytrzymali ciśnienie, a to, ze odchodzi za czapkę gruszek zawdzięczamy pseudoprezesowi jankowskiemu (mały człowiek wiec celowo z małej litery)

Teraz zgryz dla trenera, bo nie wiadomo czy nie będzie się oszczędzał, ale z drugiej strony, czy mamy kogoś lepszego na tą pozycję - Żubrowski raczej defensywny (a tak na marginesie ktoś wie co z Nim), Baszka nie wróci do połowy kwietnia (też raczej defensywny), kto zostaje - Łakomy, Dudziński albo Sobczak, o Żyguliewie i Pakulskim szkoda nawet wspominać, pozostali to totalne żółtodzioby a czeka nas walka o utrzymanie, mimo wszystko liczę na jego profesjonalizm i walkę do końca jak u Alana Czerwinskiego

Lens się raczej nie dziwie, nic nie ryzykuja, biora goscia wycenianego na 1,80 mln euro za frytki, a po paru dobrych meczach Frankowskiego podjarali się Polakami, w razie niepowodzenia spuszcza go do Turcji na wypożyczenie albo przemielą jak Furmana

08.02.22 13:09
guest profile picture
Poręba i Chładun powinni usiąść na ławę ! Ich już nie ma.

08.02.22 13:09
Anonimowy (Gość)
Nie ma sensu zeby na obecną chwilę grał w pierwszym składzie , na miejscu trenera dał bym szansę komu innemu ,bo Poręba będzie uważał żeby kontuzji nie złapać.Ale życzę powodzenia.

08.02.22 08:26
" zagrał 88 meczów, w których zdobył cztery gole i zaliczył pięć asyst." - takie liczby to utalentowany młodzieżowiec wykręca na jeden sezon, a i nawet lepsze. Takie statystyki licząc na 3 sezony to bardzo cienko tym bardziej, że to ofensywny pomocnik. Dziwne, że taka ekipa się o niego biła, no ale życzę powodzenia.

07.02.22 23:28
guest profile picture
Poręba powinien odejść już teraz i tak z niego zero pożytku.

07.02.22 21:12
Turcja, Rosja, MLS to rozumiem ale francuska?
To chyba za wysokie progi.

07.02.22 20:00
Zle mu nie zycze.
Ale przepadnie tam.

07.02.22 19:39

07.02.22 19:38
guest profile picture
Dzięki byłemu pseudo prezesowi oddajemy wychowanka za czapkę gruszek. Podobno mieliśmy zarabiać na Akademii i wychowankach. Sandal ze ktoś taki był prezesem

07.02.22 18:44
Życzę powodzenia. Tylko jak będzie grał jak przez ostatnie pół roku to raczej nie załapie się do składu. Teraz pytanie czy zamierz się jeszcze scierac dla Zaglebia? Czy woli uważać aby kontuzji się nie nabawić?