Dobre wiadomości napłynęły na zakończenie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W jedenastce najlepszych piłkarzy znalazł się wychowanek "Miedziowych" - Łukasz Poręba. Dla naszego piłkarza to pierwsze takie wyróżnienie w obecnym sezonie.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

Stadion Zagłębia 15-08-2021, 20:00
PKO BP Ekstraklasa, Kolejka - 4

(2:0)
(1:0)
źródło: Własne, ekstraklasa.org

18.08.2021 07:55
Wiele klubów ratuje się bramkarzem jako młodym, żeby nie tracić w polu żadnego "doświadczonego zawodnika". Jeżeli zostanie zniesiony ten przepis to na pewno większa część klubów zrezygnuje z młodych w wyjściowym składzie.
Uważam, że Zagłębie nie powinno rezygnować z dawania szansy młodym pod warunkiem, że są oni zagwarantować pewien poziom i nie będą zabierać miejsca lepszym pod względem sportowym. Drużyna nie może ucierpieć patrząc pod kątem wyniku sportowego tylko dlatego że promujemy młodych. Muszą po prostu się wyróżniać. Myślę również że zawodnicy młodzi z większą chęcią będą patrzeć w stronę klubów które jednak jakieś szanse mogą zagwarantować, co za tym idzie mniejsza rywalizacja o zawodnika to i będzie niższa cena. Pożyjemy zobaczymy.
17.08.2021 20:58
Skoro jestesmy przy mlodziezowcu, to rozkminka na dzis.
Jutro wybory w pzpn. Faworytem jest Kulesza. Z tego co daje sie uslyszec i wyczytac, nie jest on zwolennikiem przepisu o obowiazkowym mlodziezowcu.
Jak widzicie sytuacje ZL po zniesieniu tego przepisu? Czy ZL stanie sie lepszym oknem wystawowym i inni mlodziezowcy beda chcieli trafic do Lubina? Czy ceny za mlodych zawodbikow spadna? Czefo jeszcze mozna sie spodziewac?