Jak udało nam się ustalić, środkowy obrońca Zagłębia Lubin Maciej Dąbrowski może odejść z klubu w zimowym oknie transferowym. Usługami 32-letniego piłkarza zainteresowany jest ŁKS Łódź.

Maciej Dąbrowski gra w Zagłębiu Lubin od 6 marca 2018 roku, gdy wrócił do "Miedziowych" po niespełna dwóch latach spędzonych w Legii. Niestety podczas drugiego podejścia do naszego klubu "Dąbek" nie nawiązał do dobrych występów w miedziano-biało-zielonych barwach, które miały miejsce przed odejściem do warszawskiej drużyny.

Obecnie Maciej Dąbrowski jest głównie rezerwowym i w walce o pozycję na środku bloku obronnego przegrywa z Lubomirem Guldanem, Bartoszem Kopaczem oraz Damianem Oko. W sezonie 2019/2020 Dąbrowski zagrał jedynie w sześciu meczach pierwszej drużyny - po trzy razy w PKO Ekstraklasie (111 minut) oraz Totolotek Pucharze Polski (234 minuty). W rozgrywkach o krajowy puchar raz wpisał się na listę strzelców.

Zainteresowany usługami 32-letniego środkowego obrońcy jest beniaminek PKO Ekstraklasy - ŁKS Łódź. W zespole z Łodzi widzą zapewne Macieja jako istotny element bloku obrony w walce o utrzymanie.

Łącznie Maciej Dąbrowski zagrał w Zagłębiu Lubin 93 mecze, w których zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty.

źródło: Własne