mkszaglebie.pl

Według informacji Przeglądu Sportowego, Zagłębie Lubin jest zainteresowane pozyskaniem Macieja Makuszewskiego - 30-letniego skrzydłowego Lecha Poznań.

reklama

Lech Poznań chce się pozbyć Macieja Makuszewskiego, bowiem mimo sporego kontraktu (według mediów zarabia w Lechu około 70 tys. złotych miesięcznie), gra bardzo mało. Jesienią Makuszewski zagrał zaledwie w pięciu ligowych meczach, jednak uzbierał tylko 134 minuty. Oprócz tego wystąpił w dwóch spotkaniach Totolotek Pucharu Polski oraz czterech meczach drugoligowych rezerw.

Od pewnego momentu Maciejowi Makuszewskiemu nie idzie zbyt dobrze, jednak swego czasu był jednym z lepszych skrzydłowych w lidze. W swojej karierze, oczywiście oprócz poznańskiego Lecha, grał między innymi w Lechii Gdańsk, Vitórii Setubal, Tierieku Grozny czy Jagiellonii Białystok. Przeciw Zagłębiu Lubin Makuszewski zagrał 11 razy. Pięć razy wygrał, dwa razy zremisował i cztery razy przegrał. Jednokrotnie udało mu się przeciw "Miedziowym" wpisać na listę strzelców.

Umowa łącząca Makuszewskiego i Lecha Poznań wygasa 30 czerwca 2020 roku, jednak "Kolejorz" chce się pozbyć tego zawodnika już zimą. Według informacji dziennikarzy "Przeglądu Sportowego", jednym z klubów, który jest poważnie zainteresowany usługami tego gracza, jest Zagłębie Lubin.

"30-letni skrzydłowy już dawno miał zgodę na poszukiwanie nowego pracodawcy i w ciągu najbliższego tygodnia ma podjąć ostateczną decyzję. Były reprezentant Polski rozwiąże obowiązujący do czerwca kontrakt i do nowego klubu przeniesie się za darmo. Zainteresowane jego pozyskaniem są dwa zespoły z ekstraklasy – najbardziej Zagłębie Lubin. Miedziowi nie są jednak gotowi zapewnić Makuszewskiemu tak wysokiego kontraktu, jaki miał w Poznaniu, stąd negocjacje się przedłużają" - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Przyszłość tego zawodnika w Lechu Poznań wyjaśni się zapewne w najbliższych dniach. Wówczas dowiemy się, czy faktycznie nasz klub zdecyduje się na jego zatrudnienie.

Autor fotografii: Tomasz Folta / zaglebie.com

źródło: przegladsportowy.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama14.01.2020 17:03
Kiedyś był szybki i aktywny, a teraz też nie widzę przyszłości ani sensu ściągania go.
11.01.2020 14:41
@Andrzejek: Za kadencji Artura Jankowskiego, Górnik był na 8, 5, 6 i 7 miejscu. Górnik spadł półtora roku po tym jak zwolnili Artura za "niewystarczające wyniki".
11.01.2020 13:37
Takiemu zawodnikowi ja Alan Czerwiński powinno się przedstawić nową umowę i to co najmniej 1,5roku wcześniej a nie na ostatnią chwilę.Jak by im zależało to by go zatrzymało.Druga sprawa że w zarządzie klubu siedzą nieodpowiedzialni ludzie zmniejsza prezesów i trenerów jak rękawiczki.A teraz zatrudnili byłego prezesa górnika Zabrze że jego kadencji Górnik spadł z ligi mam nadzieję że tutaj nie będzie takiej sytuacji.
11.01.2020 02:28
Czy jest potrzeba ściągania emeryta 30 letniego ,ludzie z zarządu niech szukają następcy Alana ,a nie próbują ściągać zawodników którzy szczyt formy mają za sobą.Panowie to nie jest zawodnik z perspektywami na przyszłość.

reklama