mkszaglebie.pl

Z naszych informacji wynika, że Zagłębie jest zainteresowane pozyskaniem azerskiego napastnika Qarabağ FK - Mahira Emreliego.

Mahir Emreli urodził się 1 lipca 1997 roku w rosyjskiej miejscowości Twer. Jest wychowankiem FC Baku, z którego przeszedł do Qarabağ FK.

23-latek to obecny reprezentant Azerbejdżanu, który w 23 meczach zdobył cztery gole. W obecnym sezonie Emreli rozegrał szesnaście spotkań, na co składa się dziewięć występów w lidze azerskiej, a także łącznie siedem w europejskich rozgrywkach.

Napastnik zdobył dotychczas dziewięć bramek w tym sezonie, zanotował również dwie asysty.  W ubiegłym roku Emreli i jego Qarabağ wyeliminowali Legię Warszawa z IV rundy eliminacji do Ligi Europy.

Kontrakt Azera z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Jeżeli Zagłębie zdecyduje się pozyskać zawodnika, to w grę wchodzi wyłącznie transfer definitywny.

Do 2019 grał pod nazwiskiem Mədətov, jednak zmienił je na Emreli po rozwodzie rodziców.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)16.01.2021 19:35
Gorszy od Sirka i Mraza chyba nie będzie?????????
16.01.2021 15:50
Ciekawie to wyglada. Juz ograny i z duzym potencjalem sprzedazowym.
Jak najbardziej jestem za.
16.01.2021 14:54
W przypadku ewentualnego pozyskania nowego napastnika klub ma zamiar skrócić wypożyczenie Mraza czy upchać gdzieś Sirka, ktoś wie coś więcej?
16.01.2021 13:32
Do takich "egzotycznych" transferów zawsze podchodzę pesymistycznie. Nie można wykluczyć jednak opcji, że któryś z nich w końcu odpali.
I nie mówię to i takich wyczynach piłkarzy jak Abwo itp. Grał, biegał ale szału nie było.
To musi być coś. Grajek, który ustrzeli z 10-15 bramek, parę asyst, tak jak Bohar.