Z naszych informacji wynika, że Zagłębie jest zainteresowane pozyskaniem azerskiego napastnika Qarabağ FK - Mahira Emreliego.

Mahir Emreli urodził się 1 lipca 1997 roku w rosyjskiej miejscowości Twer. Jest wychowankiem FC Baku, z którego przeszedł do Qarabağ FK.

23-latek to obecny reprezentant Azerbejdżanu, który w 23 meczach zdobył cztery gole. W obecnym sezonie Emreli rozegrał szesnaście spotkań, na co składa się dziewięć występów w lidze azerskiej, a także łącznie siedem w europejskich rozgrywkach.

Napastnik zdobył dotychczas dziewięć bramek w tym sezonie, zanotował również dwie asysty.  W ubiegłym roku Emreli i jego Qarabağ wyeliminowali Legię Warszawa z IV rundy eliminacji do Ligi Europy.

Kontrakt Azera z obecnym pracodawcą wygasa wraz z końcem czerwca 2021 roku. Jeżeli Zagłębie zdecyduje się pozyskać zawodnika, to w grę wchodzi wyłącznie transfer definitywny.

Do 2019 grał pod nazwiskiem Mədətov, jednak zmienił je na Emreli po rozwodzie rodziców.