Środkowy pomocnik Zagłębia Lubin podzielił się swoimi przemyśleniami dla klubowych mediów na temat przerwy na kadrę oraz przygotowań do meczu z Wartą Poznań.

Tomasz Makowski urodził się 19 lipca 1999 roku w Zgierzu. W przeszłości był zawodnikiem oraz kapitanem reprezentacji Polski U-20 i U-21. W swojej karierze piłkarskiej przeszedł z UKS SMS Łódź do juniorskiej drużyny Lechii Gdańsk, a miało to miejsce 1 lipca 2015 roku. W kolejnym sezonie został wypożyczony do Górnika Łęczna, gdzie zadebiutował 5 sierpnia 2017 w wygranym meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Po zakończeniu wypożyczenia powrócił do drużyny z Gdańska i zaczął być brany pod uwagę przy kompletowaniu meczowej kadry pierwszej drużyny. Makowski zadebiutował w seniorskiej drużynie Lechii 25 września 2018 roku, w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski z Wisłą Kraków, a na swój debiut w ekstraklasie musiał zaczekać do 6 października 2018 roku, kiedy to jego drużyna zmierzyła się z Zagłębiem Sosnowiec. 15 grudnia 2018 roku podpisał nowy kontrakt z Lechią Gdańsk, który wygasł 30 czerwca 2022 roku i nie został przedłużony. W czerwcu 2022 roku Tomasz Makowski dołączył do Zagłębia Lubin na zasadzie wolnego transferu. W obecnym sezonie 23-latek wystąpił w 20 meczach w PKO BP Ekstraklasie, w których zanotował jednego gola i jedną asystę. Oprócz tego pomocnik pojawił się na boisku w jednym meczu Fortuna Pucharu Polski oraz w dwóch starciach rezerw, które mierzą się z rywalami w eWinner II lidze.

- Zawsze jest to trochę dłuższy okres, który zazwyczaj obejmuje dwa tygodnie. W pierwszym tygodniu mocniej popracowaliśmy podczas cięższych treningów. Część zawodników wyjechała również na zgrupowanie reprezentacji. Dostaliśmy też kilka dni wolnego, aby odpowiednio się zregenerować. Od początku obecnego tygodnia przygotowujemy się już konkretnie pod najbliższego przeciwnika, którym będzie Warta Poznań – powiedział środkowy pomocnik „Miedziowych”.

- Przede wszystkim ich mocną stroną jest szczelna, dobrze zorganizowana defensywa. Tracą małą ilość bramek. Oprócz tego wykorzystują również swoje sytuacje, które stwarzają pod bramką rywala, dlatego drugim atutem jest niewątpliwie niezła skuteczność. Jeżeli chodzi o miejsce w tabeli, to bardzo dużo zespołów jest zamieszanych w walkę o pozostanie w ekstraklasie. Każde zwycięstwo i każdy punkt mogą zrobić naprawdę ogromną różnicę, jeżeli chodzi o przejście przykładowo z 13. miejsca na 8. pozycję. Na pewno będziemy walczyć o trzy punkty - to jest nasz cel. Chcemy wygrać ten mecz, ale oprócz tego pokazać dobrą grę. Będziemy zdeterminowani i w pełni skupieni od pierwszej minuty aż do samego końca – dodał „Makoś”.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań

Stadion Zagłębia 31-03-2023, 18:00