Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa, był szczęśliwy z powodu wygranej nad Zagłębiem Lubin. Szkoleniowiec gospodarzy zaznaczył, że w końcu jego niezła gra jego zespołu przełożyła się na zwycięstwo.

Marek Papszun (Raków Częstochowa)

– Zrobiliśmy to, czego nie zrobiliśmy w poprzednich meczach. Graliśmy w nich dobrze, ale nie potrafiliśmy wygrać. Dziś naszą niezłą grę udokumentowaliśmy zwycięstwem. Cieszy to, że przeciwstawiliśmy się bardzo mocnej drużynie, bo siła ofensywna Zagłębia jest bardzo duża. Gratulacje dla mojego zespołu za postawę w defensywie i dużą odpowiedzialność. To nie był dla nas łatwy moment, bo po wznowieniu rozgrywek z różnych powodów nie mogliśmy wygrać meczu, a dziś dopięliśmy swego i bardzo się z tego cieszę. Za nami runda zasadnicza, w której w 30 spotkaniach zdobyliśmy 41 punktów. To kapitalny wynik i niewiele nam brakuje do celu, jaki został postawiony przed drużyną. W tym sezonie najważniejsze dla nas jest utrzymanie się w ekstraklasie i będziemy chcieli zapewnić sobie to jak najszybciej, a potem myśleć o jak najwyższym miejscu w tabeli.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin

Stadion GKS-u 14-06-2020, 18:00