Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa Marek Papszun na pomeczowej konferencji prasowej powiedział, że jego drużynie zależało na tym, by szybko zwyciężyć po przegranym 1:2 spotkaniu z Legią Warszawa. Trener Rakowa był zadowolony ze zrealizowania tego planu.

Marek Papszun (Raków Częstochowa)

- Myślę, że nie był to łatwy mecz dla nas. Zresztą trudno, żeby było inaczej, bo Zagłębie to bardzo dobry zespół, ofensywnie usposobiony. Dodatkowo zdawaliśmy sobie sprawę, że ten okres dwutygodniowej przerwy wykorzystają, żeby się dobrze do nas przygotować i tak się stało, bo znowu w pierwszej połowie ustawili się pod nas. Ta struktura organizacyjna była wyraźnie ustawiona pod to, żeby zneutralizować nasze mocne strony i wykorzystać słabsze, natomiast my też trenowaliśmy. Ja się bardzo cieszę, że zawodnicy reagowali nie tylko na te działania, które mamy wypracowane, ale też zmiany struktury w czasie gry przez trenera Zagłębia i kolejne zmiany już personalne, których dokonywał. Z mojej perspektywy dobrze to wyglądało. Jakościowo pokazaliśmy okresami dobrą grę, płynną, strzeliliśmy dwie ładne bramki. Trochę szkoda, że nie zamknęliśmy właściwie meczu, bo mieliśmy szansę na pustą bramkę na 3:0. Takie sytuacje też się w piłce nożnej zdarzają. Sztuką jest się później wybronić po stracie bramki. Właściwie z jedynej sytuacji takiej mocno groźnej. To też jest wkalkulowane. Tym bardziej że chcieliśmy grać ofensywnie, nie chcieliśmy dać się zepchnąć Zagłębiu. Wiemy, że tam jest bardzo duża siła w ofensywie.

- Zagłębie też przy tym 2:0 nie poddało się, chciało ciągle dążyć do remisu. Dlatego były emocje do końca i ten mecz zakończył się zwycięstwem. Bardzo nam zależało, żeby po tym przegranym meczu z Legią zdobyć tutaj komplet punktów przed własną publicznością, która mimo poniedziałku i pory niekoniecznie trafnej dla nas, bo wszyscy musimy tu dojechać. Gratuluję całej społeczności i przede wszystkim całej szatni, bo i zmiennicy Ci, którzy byli na ławce, mocno wspierali chłopaków, którzy doprowadzili do tego szczęśliwego końca. To już jest za nami. Mamy bardzo krótki czas do kolejnego spotkania, bo już w piątek gramy w Bielsku-Białej. Musimy potrenować i się zregenerować, żeby znowu zagrać dobry mecz, bo taki jest cel w kolejnym spotkaniu.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin

Stadion GKS-u 14-09-2020, 18:00