Na konferencji prasowej po meczu z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Zagłębia Lubin Martin Ševela podkreślał klasę rywala, doceniał remis oraz podkreślił, że nasza drużyna będzie walczył do samego końca o jak najwyższą pozycję na koniec obecnego sezonu.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Dziś rozegraliśmy trudny mecz. Spodziewaliśmy się tego, bo Pogoń to jedna z najlepszych drużyn w lidze. Szkoda tej bramki z początku meczu. Był to prezent dla przeciwnika. Pierwsze 20 minut była na boisku tylko Pogoń. Dobrze się poruszała, walczyła o piłkę. Jest tam dużo doświadczonych zawodników. Po tych 20 minutach zrobiliśmy kilka akcji. Mogliśmy to wykorzystać.

- Dobrze weszliśmy w drugą część meczu. Chcieliśmy od razu strzelić bramkę. Były szanse z naszej strony. W trakcie meczu udało nam się wykorzystać stały fragmenty gry. Karol Podliński strzelił ładną bramkę. Myślałem, że ta druga połowa będzie z naszej strony lepsza. Szkoda, że nie strzeliliśmy bramki, bo były szanse Patryka Szysza, Sasy Balicia i Adama Ratajczyka na koniec meczu, ale remis jest dobrym rezultatem przeciwko takiemu zespołowi jak Pogoń.

- Ostatnich sześciu meczów nie przegraliśmy i będziemy walczyć do końca. Mamy jeszcze jeden mecz na wyjeździe. Czeka nas jeszcze tydzień pracy. Teraz dwa dni na regenerację. Od początku tygodnia będziemy przygotowywać się do ostatniego meczu.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin

Stadion Zagłębia Lubin 07-05-2021, 20:30