Po meczu z Koroną Kielce, który "Miedziowi" wygrali 2:1, Martin Ševela był zadowolony z postawy swoich piłkarzy i podkreślał urodę bramek, które w piątkowy wieczór padły przy MSC98 oraz podkreślił, że cieszy się bardzo ze zdobycia 3 punktów.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Dzisiaj, podobnie jak ostatnio, mieliśmy za cel zdobycie trzech punktów – to było dla nas bardzo ważne. Przygotowanie chłopaków do tego spotkania pod kątem mentalnym nie było łatwe.

- Pierwsza część meczu była dobra, strzeliliśmy bardzo ładną bramkę. Gol Jewgienija Baszkirowa był bardzo ładny. Korona także strzeliła ładnego gola po rzucie wolnym. Informowaliśmy zawodników, że mają się wystrzegać podobnych fauli na własnej połowie, bo w Koronie Kielce jest Petteri Forsell, który ma dynamit w nogach i dla niego nie ma problemu czy uderza piłkę z prawej, czy lewej nogi. Już pierwszy rzut rożny był groźny, a drugi – nie ma o czym mówić, gol był cudownej urody. Ale jak wspomniałem – najważniejsze to było wystrzegać się takich sytuacji, by nie dawać szans takiemu bombardierowi jak Forsell.

- Pierwsze 10-15 minut drugiej połowy nie było dobre w naszym wykonaniu. Moi zawodnicy bali się, że przeciwnik może strzelić gola. Kolejne minuty były już lepsze, pressowaliśmy, zmuszaliśmy przeciwnika do błędu i dochodziliśmy do sytuacji, w których bramkarz Marek Kozioł prezentował klasowe umiejętności. Skapitulował tylko raz, gdy znów strzelał Baszkirow. Uważam, że wszystkie trzy gole nadają się do miana zestawienia najlepszych goli ligi.

- Najważniejsze dla nas było zwycięstwo i zdobycie trzech punktów, dlatego cieszę się z wykonania zadania.

- Obawiamy się nieco o zdrowie Dejana Drażicia, ponieważ nabawił się problemu z plecami. Jutro rano będzie miał rezonans i przejdzie szczegółową diagnostykę. Będziemy wiedzieć, co z jego zdrowiem.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce

Stadion Zagłębia Lubin 26-06-2020, 20:30