Po wygranym 2:1 meczu ze Śląskiem Wrocław trener Martin Ševela powiedział, że jest dumny z postawy swojej drużyny, która w pełni zrealizowała plan na mecz derbowy.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Jestem zadowolony, ponieważ zrobiliśmy dziś taki wynik, jaki chcieliśmy osiągnąć. Myślę, że ten mecz pokazał naszą jakość. Mieliśmy dobry początek, gdzie stworzyliśmy dwie stuprocentowe sytuacje. Patryk Szysz dobrze pracował na pozycji skrzydłowego. Później daliśmy prezent przeciwnikowi. Nie możemy tak łatwo tracić piłki, a Śląsk to wykorzystał. W przerwie rozmawialiśmy o tym, aby chłopacy wierzyli do końca i pokazali charakter. Pokazaliśmy również dużo jakości, strzeliliśmy dwie bramki i zrobiliśmy dobre zmiany. Dla mnie jest ważne to, że chłopacy walczyli do końca. Rozmawialiśmy o tym na odprawie. Bardzo dobra była również nasza reakcja. Jest to ważny wynik dla nas i dla całego Lubina. Wiedzieliśmy, że to specjalny mecz dla kibiców i cieszymy się, że sprawiliśmy im radość.

- Przeskoczyliśmy w tabeli rywali i szykujemy się do ostatniego meczu w tym roku. Kamil kruk zrobił to, czego oczekuje się od napastników. Jesteśmy szczęśliwy, bo walczyliśmy do samego końca. Było widać ogromną radość i emocje po zwycięskiej bramce. Dziś jestem zadowolony, ale czeka nas jeszcze jeden mecz.

źródło: Własne, zaglebie.com