Na pomeczowej konferencji prasowej trener Martin Ševela powiedział, że mecz był trudny ale zawodnicy zrealizowali plan. Ponadto szkoleniowiec "Miedziowych" nadmienił, że ważnym dla zespołu było, by przeciwnik nie strzelił bramki.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- To był trudny mecz, ale zrealizowaliśmy nasz plan. Było zaangażowanie i determinacja. Zrobiliśmy widoczny progres, od początku walczyliśmy o zwycięstwo. Kilka razy sędzia łapał naszych zawodników na spalonym, ale przy akcji Patryka Szysza już nam się udało. Przy pierwszej bramce Sasa Zivec pokazał jakość. Szczęście dziś było po naszej stronie. W drugiej połowie daliśmy chłopakom zadanie, aby zrobili taką samą pracę w obronie, jak ostatnio w Białymstoku. Zaangażowanie naszych zawodników w defensywie sprawiło, że przeciwnik nie strzelił bramki, co było bardzo ważne dla zespołu. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Pokazaliśmy walkę i zaangażowanie, czego trochę brakowało nam w poprzednim sezonie. Dziś jest to nasz bardzo mocny punkt w każdym meczu. Balić ma skręconą kostkę, a Lorenco Simić był mocno zmęczony, ale wszyscy są mocnymi zawodnikami. Guldan miał rozbitą głowę, a pomimo tego kontynuował grę. To jest ważne, ponieważ pokazuje walkę każdego piłkarza na boisku. Pokazaliśmy dziś, jak wielkie jest Zagłębie. Dziękujemy kibicom, że byli dzisiaj dla nas dwunastym zawodnikiem. Dali nam wsparcie, które było bardzo ważne.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Stadion Zagłębia Lubin 03-10-2020, 20:00