Trener Zagłębia Lubin Martin Sevela wypowiedział się dla klubowych mediów na tematy związane z treningami, transferami i zbliżającym się sezonem.

O treningach

- Na początku przeprowadziliśmy wszystkie niezbędne badania. Trenowaliśmy dwa razy dziennie, po czym kolejnym etapem przygotowań jest wyjazd na obóz do Opalenicy. Zagramy tam dwa sparingi z Pogonią Szczecin. W kolejnych dniach treningi będą nieco krótsze, ale bardzo intensywne, aby dobrze przygotować się do rozgrywek. Każde zajęcia będą przeprowadzone z piłką. Chcemy być również w wysokiej formie pod względem fizycznym. Razem z trenerem przygotowania motorycznego ustaliliśmy szczegółowy plan, dzięki któremu będziemy w pełni gotowi. Najważniejsze dla mnie jest to, aby piłkarze podczas treningów pokazali dużo jakości oraz nie doznali poważniejszych urazów.

O nowych zawodnikach

- Zarówno Jakub Wójcicki jak i Jakub Żubrowski to doświadczeni zawodnicy, którzy wcześniej występowali w PKO Ekstraklasie. Ważne jest to, aby byli zdrowi i pokazali zaangażowanie na boisku. Są z nami również Karol Podliński, który najlepiej czuje się jako klasyczna dziewiątka. Jest także ciekawy bramkarz,  Kamil Bielikow. Pojechali z drużyną na obóz i być może dostaną swoją szansę w meczu [rozmowa miała miejsce przed sparingiem z Pogonią Szczecin - dop. red.]. Następnie podejmiemy decyzję, czy testowani zawodnicy zostaną z nami na dłużej. Wójcicki i Żubrowski pokazali w swoich poprzednich drużynach ogromne zaangażowanie oraz charakter. Przede wszystkim mają też wysokie umiejętności piłkarskie, dlatego wiedzieliśmy, że obaj piłkarze będą dla nas dużym wzmocnieniem.

O zbliżającym się sezonie

- Chcemy strzelić jeszcze więcej bramek niż w poprzednim sezonie, jednocześnie tracąc ich mniej. Dzięki temu zdobędziemy większą ilość punktów. Zamierzamy grać widowiskowo oraz wprowadzać do pierwszego zespołu kolejnych wychowanków z naszej Akademii. Chcemy zająć jak najwyższą pozycję w tabeli, aby nasi kibice byli usatysfakcjonowani. W każdym spotkaniu naszym celem będzie zwycięstwo oraz gra z pełnym zaangażowaniem.

- Myślę, że atutem będzie walka i zaangażowanie zespołu w każdym meczu. Według mnie jest to bardzo ważne, aby wygrać. Mamy także silną i skuteczną ofensywę, ale chcemy poprawić grę całego zespołu w obronie. Z pewnością musimy ustabilizować naszą formę, tak aby grać z większą powtarzalnością. Obawiam się jedynie poważniejszych kontuzji, ale wierzę, że cała drużyna jest dobrze przygotowana do startu sezonu i w każdym spotkaniu będziemy mieli do dyspozycji najlepszych zawodników.

źródło: zaglebie.com