- Oczekiwaliśmy dziś trudnego meczu i tak było - powiedział po remisie w meczu z Piastem Gliwice szkoleniowiec "Miedziowych", Martin Sevela.

Martin Sevela (Zagłębie Lubin)

- Początek meczu nie był idealny w naszym wykonaniu. Mieliśmy kilka start, jak chociażby te Kruka czy Chodyny, ale są to jednak młodzi zawodnicy, którzy dopiero zyskują doświadczenie. Oczekiwaliśmy dziś trudnego meczu i tak było. Piast pokazał jakość. W tym zespole jest wielu doświadczonych zawodników, którzy grają dobrze w obronie. Nie było to dla nas łatwe, aby skutecznie zagrać w ataku. Po pierwszej bramce Piasta dobrze zareagowaliśmy i szybko strzeliliśmy dwie bramki. W przerwie rozmawialiśmy o tym, aby nastawienie było takie, jak przy wyniku 0:0. Wiedzieliśmy, że musimy mocno walczyć o każdą piłkę. Myślę, że pokazaliśmy charakter, ale trzeba przyznać, że rywale pokazali w końcówce dużo jakości. Mają w zespole bardzo dobrego napastnika Jakuba Świerczoka, który dziś strzelił dwie bramki. Musimy szanować ten punkt. Remis jest sprawiedliwy dla obu stron. Po tym angielskim tygodniu musimy się dobrze zregenerować, zrobić analizę i odpowiednio przygotować się na derby. Derby to najważniejszy mecz dla kibiców, dlatego chcemy jak najlepiej przygotować się na piątek, aby we Wrocławiu zdobyć trzy punkty.

źródło: Własne, zaglebie.com