Szkoleniowiec naszej drużyny Martin Ševela na pomeczowej konferencji był zadowolony z tego, że zespół pokazał charakter i odnalazł motywację na ostatni mecz sezonu.

Martin Sevela (Zagłębie Lubin)

- Dobrze poruszaliśmy się na boisku, była aktywność, przeprowadziliśmy piękne, ofensywne akcje. Po jednej z nich zdobyliśmy gola. Bartosz Białek wrócił do składu, dobrze, że jest zdrowy. Ten młody zawodnik potwierdził dziś swoją jakość, to ważna osoba w naszej drużynie.

- My mieliśmy kontry, choć brakowało im skutecznej finalizacji. Dobra kontrola piłki przez Białka spowodował, że rywal musiał go faulować, a Filip Starzyński wziął na siebie odpowiedzialności przy rzucie karnym i było 0:2.

- Chłopcy pokazali charakter. To był ostatni mecz sezonu, znaleźliśmy u siebie na niego motywację. To ważna rzecz przed następnymi rozgrywkami. Trzeba zaznaczyć, że w pierwszej połowie Konrad Forenc miał trzy 'magiczne obrony'. Jesteśmy szczęśliwi. Teraz zrobimy sobie krótkie wakacje, naładujemy baterie i wierzę, że przygotujemy się tak, że będziemy grali o górną ósemkę tabeli.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

Arena Zabrze 18-07-2020, 17:30