Szkoleniowiec Zagłębia Lubin Martin Ševela opowiedział nieco o tym, jak ocenia początek sezonu, czy jest zadowolony z formy poszczególnych piłkarzy oraz krótko scharakteryzował naszego najbliższego rywala - Jagiellonię Białystok.

Na początek szkoleniowiec Zagłębia Lubin odniósł się do oceny startu sezonu. - Tak uważamy, że jest to niezły wynik. W ostatnim meczu z Cracovią również chcieliśmy wygrać i zgarnąć 3 punkty. Przed nami teraz dwa spotkania, wyjazd na Jagiellonię i Górnik u siebie. Potem jest przerwa na kadrę, podczas której jest zaplanowana szersza analiza dotychczasowych gier. Musimy się, póki co skupić na tych dwóch spotkaniach, bo jest szansa na złapanie punktów. Tak jak powiedziałem, wyniki na razie są dobre, ale stać nas by był jeszcze lepsze - rozpoczął Martin Sevela.

Słowak wypowiedział się także na temat Damjana Bohara i jego transferu do NK Osijek, a także potencjalnych następców reprezentanta Słowenii. - Odejście Damjana to niewątpliwie strata, ale w naszej drużynie są zawodnicy, którzy czekają na szansę. Jest Patryk Szysz, jest Kuba Bednarczyk, który również może zagrać na skrzydle. Szkoda, że ostatnio kontuzji doznał Jakub Sypek, bo prezentował się ostatnio bardzo dobrze i niewykluczone, że również dostałby swoje minuty. Zawodnicy zdają sobie sprawę, że jest to dla nich szansa, więc jestem pewny, że pokażą maksimum zaangażowania i będą starali się grać jak najlepiej  - dodał szkoleniowiec.

Trener "Miedziowych" jest także zadowolony z postawy Kacpra Chodyny, który z każdym meczem wygląda na placu gry coraz lepiej. - Na pewno bardzo mnie to cieszy, że jest w dobrej formie. Kacper cały czas buduje i walczy o swoją pozycję w zespole. To świetnie kiedy w drużynie jest konkurencja, bo zawodnicy przez to szybciej i lepiej się rozwijają. Nie jest jednak powiedziane, że Chodyna będzie grał cały czas, bo jego koledzy też chcą grać w pierwszym składzie. Najważniejsze, że na treningach widać duże zaangażowanie i jakość. Nie zapominajmy, że na pozycji prawego obrońcy jest jeszcze Jakub Wójcicki, zawodnik ograny w Ekstraklasie. Wracając do Kacpra, uważam, że jest to piłkarz z duży potencjałem, który może w przyszłości zrobić bardzo dobrą reklamę dla naszego klubu.

Na zakończenie trener Zagłębia odniósł się do sobotniego starcia z Jagiellonią Białystok. - Jagiellonia dobrze prezentuje się od początku sezonu i nie zanotowała, póki co ani jednej porażki. Pierwsze mecze pokazują, że lepiej idzie im na wyjeździe, ale nie przywiązywałbym do tego szczególnej uwagi. Zrobiliśmy analizę domowych spotkań Jagielloni, gdzie pokazaliśmy ich lepsze i słabsze strony. Naszym celem jest od początku wejść na wysoki poziom naszej gry i wywieźć komplet punktów, który bardzo przydałby się w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 26-09-2020, 20:00