Martin Ševela przed derbami Dolnego Śląska

29.02.2020, 22:35:51
Mikołaj Olszewski

Prestiżowy pojedynek ze Śląskiem coraz bliżej. Co miał do powiedzenia trener przed ważnym, zaplanowanym na niedzielę spotkaniem derbowym?

Na początku Martin Sevela wspomniał o poprzedniej kolejce.
"W ostatnim meczu w Płocku straciliśmy dwa punkty. Zauważalna była dominacja, której brakowało w poprzednich meczach, gdzie nie strzeliliśmy bramki oraz nie było pozytywnego nastawienia. Ostatnio pokazaliśmy co chcemy grać. Było zaangażowanie chłopaków, strzeliliśmy bramkę i dominowaliśmy. Brakuje nam skuteczności, a to potrzebne aby zdobywać zwycięstwa."
Nie zabrakło również poruszenia tematu o dyspozycji rywala.

"Oglądaliśmy ostatni mecz Śląska z Górnikiem. Początek meczu należał do gospodarzy gdzie strzelili szybko dwie bramki. W kolejnych minutach utrzymywali wynik lecz pod koniec gdy Górnik zdobył bramkę pojawiła się dramaturgia. Śląsk ostatecznie wyszedł ze starcia zwycięsko. Jest to zgrana drużyna, która posiada jakościowych zawodników w ofensywie. Musimy przygotować odpowiednią taktykę, aby zdobyć wygraną. Ważne są dla nas punkty, ponieważ do końca rundy zostało niewiele meczów. Liczymy na wsparcie naszych kibiców."

Szkoleniowiec wypowiedział się również na temat nowych zawodników pozyskanych przez Zagłębie.
"Baszkirow był kapitanem w Rubinie Kazań a jest to klub który ma jakość w Premjer-Lidze. W rundzie jesiennej nastąpiła tam zmiana trenera. Jewgienij czuł, że nie będzie dostawał szans. Obserwowaliśmy jego ostatnie mecze i skontaktowaliśmy się z zawodnikiem. Będzie dawał jakość w środku pola która jest dla nas ważna."
"Pracowałem rok z Draziciem w Slovanie Bratyslawa. Dejan w poprzednim klubie strzelał gole oraz zdobywał asysty. Jest to ofensywny piłkarz który może zagrać na skrzydłach oraz w środku pomocy. Jest aktywny na boisku oraz często szuka swoich kolegów podczas gry oby osiągać pozytywne rezultaty spotkania."
Na pytanie o debiut zawodników, odpowiedział następująco:
"Jest szansa, że nowi zawodnicy wystąpią w niedzielnym spotkaniu ale decyzje podejmiemy przed meczem."

Autor: Karol

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław