Po meczu z Piastem Gliwice trener Zagłębia Lubin Martin Ševela powiedział, że jego zdaniem w niedzielnym starciu oba zespoły pokazały determinację i walczyły o zdobycie trzech oczek. Trener powiedział, że jego piłkarzy interesowała co prawda wygrana, ale z jednego punktu również jest zadowolony.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Początek meczu był dobry w naszym wykonaniu. Nic nie wskazywało na to, że Piast dostanie szansę na strzelenie gola. Zawodnik Piasta Kuba Świerczok pokazał jakość i idealnie wykorzystał ustawienie bramkarza, ale bardzo dobra reakcja z naszej strony i po akcji z prawej strony zdobyliśmy bramkę. W meczu były fazy, w których przeważaliśmy. Były też fragmenty, gdzie przeciwnik pokazywał swoje umiejętności.

- Nastawieniem dawaliśmy sygnał, że punkt nie był dla nas wystarczający i chcieliśmy walczyć o następne dwa i zwyciężyć. Były na to szanse przez okazje, jakie miały miejsce w drugiej połowie, a gdzie decyzje mogły być lepsze. Musimy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z punktu, chociaż walczyliśmy o komplet dla Zagłębia.

- Naszym celem jest teraz dobra regeneracja i w kolejny piątek czeka nas mecz ze Śląskiem Wrocław, który również jest dla nas ważny.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Stadion Miejski 06-12-2020, 15:00