Szkoleniowiec Zagłębia Lubin Martin Ševela opowiedział o swoich spostrzeżeniach związanych z powrotem PKO Ekstraklasy po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

reklama

Trener "Miedziowych" rozpoczął od podsumowania przerwy w rozgrywkach, która wynosiła będzie 77 dni.

- Trzeba pamiętać, że ta sytuacja zaskoczyła nas wszystkich. Każdy klub, nie tylko Zagłębie Lubin musiał się przystosować do nowych warunków. Początkowo, pracowaliśmy indywidualnie zarówno w domach, jak i na siłowni. Z czasem pozostała nam praca w domach, ale tutaj wraz ze sztabem szkoleniowym zorganizowaliśmy się bardzo szybko i modyfikowaliśmy nasze zajęcia na bieżąco. Staram się jednak szukać pozytywów i na pewno wszyscy z tej sytuacji nauczyliśmy się czegoś nowego - rozpoczął trener "Miedziowych".

Szkoleniowiec lubinian opowiedział także o tym, jak będą wyglądały najbliższe tygodnie.

- Będziemy jak najwięcej jednostek treningowych planować z piłką. Teraz najważniejsze jest, aby zawodnicy operowali nią jak najczęściej. Trzeba zrozumieć chłopaków, to są piłkarze – oni chcą piłkę. Dlatego każde zajęcia, czy to taktyczne czy techniczne, a nawet wydolnościowe będziemy starali się wykonywać tak, aby jak najczęściej towarzyszyła nam futbolówka.

- Jest wiele niewiadomych, począwszy od formy fizycznej, technicznej czy nawet taktycznej. My naszych zawodników monitorowaliśmy na bieżąco. Byli w kontakcie z trenerem przygotowania motorycznego Markiem Świdrem, który otrzymywał od nich „feedback” złożony z zapisów pobranych z zegarków z czujnikami tętna, a także ich subiektywnych odczuć. Na tej podstawie badaliśmy poziom zmęczenia i gdy zaszła taka potrzeba, to modyfikowaliśmy obciążenia. Staraliśmy się także z każdym z nich na bieżąco wymieniać informację, dzięki czemu wiedzieliśmy o tym, co się dzieje w zespole - dodał Słowak.

Cały wywiad do przeczytania na oficjalnej stronie Zagłębia Lubin - kliknij tutaj.

źródło: zaglebie.com