- Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Było zaangażowanie, była energia. To bardzo ważne zwycięstwo dla nas - mówił na pomeczowej konferencji trener "Miedziowych" Martin Ševela.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Zagraliśmy dzisiaj dobry mecz. Zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Było zaangażowanie, była energia. To bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Naszym celem jest awans do pierwszej ósemki. Strzeliliśmy trzy piękne bramki. Dobrą pracę zrobili nowi zawodnicy. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter, walczyliśmy o zwycięstwo. Dla mnie to bardzo ważne. Dzisiaj się cieszymy, a od jutra przygotowujemy się do ważnego meczu z ŁKS-em, który odbędzie się w środę. Każde kolejne spotkanie jest dla nas ważne.

- Nowi zawodnicy na treningach pokazali jakość. Dla mnie to była łatwa decyzja. Dražič może grać na pozycji nr 9, ale on lubi zejść głębiej i wtedy na jego miejsce wchodzą inny zawodnicy. Potrafi też grać na obu skrzydłach. Dzisiaj zagrał w środku pola i dobrze wymieniał się pozycjami z "Figo". Świetnie dzisiaj dograł do Szysza, a ten pięknie strzelił. Bartek Białek jest teraz w nieco gorszej formie i dlatego od początku zagrał Szysz. Zobaczymy jak będzie przed kolejnym meczem, być może Bartek wróci do składu.

- Bardzo ważne zwycięstwo. Mamy dobrych piłkarzy, dobra drużynę. Nasz cel się nie zmienia. Naszym celem jest pierwszą ósemka. Ważne zwycięstwo również dla kibiców, którzy zrobili top atmosferę. Szkoda, że nie było kibiców Śląska, bo byłaby lepsza atmosfera. Dziękuję fanom za doping. Oni nam zawsze pomagają i dzięki nim zmierzamy do celu.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Stadion Zagłębia Lubin 01-03-2020, 17:30