Po spotkaniu z Lechem Poznań, które Zagłębie Lubin wygrało 2:1, trener Martin Ševela doceniał zdobyte trzy punkty. Słowacki szkoleniowiec poświęcił także chwilę zmiennikom, którzy według niego pokazali sporo jakości.

Martin Ševela (Zagłębie Lubin)

- Był to trudny mecz dla nas. Przeciwnik pokazał jakość. Biegaliśmy bez piłki. Nie było w pierwszej połowie jakości z naszej strony. Brakowało kontaktu z przeciwnikiem i agresji z naszej strony. Dlatego piłkę przy nodze mieli piłkarze Lecha. Po naszej stronie były tylko dwie okazje Mraza. Nie może być w kolejnych meczach tak, żebyśmy w ostatnich sekundach pierwszej połowy oddawali przeciwnikowi czas i miejsce, żeby zdobył bramkę. Musieliśmy zrobić trochę presji na przeciwnikach, brakowało tego w pierwszej połowie. To przyszło po zmianach, które zrobiliśmy w trakcie drugiej połowy. Chłopcy, którzy wchodzili pokazali jakość i pewność siebie. Zespół pokazał, że jest mocniejszy.

- W drugiej połowie drużyna pokazała pewność i uwierzyła w siebie. W ostatnich 20 minutach chłopacy pokazali charakter. To są rzeczy, które musimy mieć w każdym kolejny meczu. To są podstawy. Jakość jest zespole, a gdy dodamy do tego energie, emocje, zdrowie i agresywność to przeciwnikom będzie trudno grać przeciwko nam. Z wyniku jesteśmy zadowoleni. Liczą się trzy punkty na początek sezonu. Wciąż jednak jest miejsce na poprawę jakości w naszym zespole. Dziękujemy bardzo kibicom, którzy przyszli na stadion. Byli dla nas dwunastym zawodnikiem i wsparciem. Jest to bardzo ważne, kiedy chłopcy słyszą na boisku to wsparcie. Wierzymy, że w kolejny piątek, wspólnie zrobimy dobre widowisko. Chcemy, żeby kibice wychodzili ze stadionu zadowoleni i żeby na końcu wszyscy byli szczęśliwi.

źródło: zaglebie.com