Przed sobotnim starciem Zagłębia Lubin ze Stalą Mielec przyjrzeliśmy się zawodnikowi, który jest jednym z najistotniejszych graczy w zespole mielczan.

Mak jest wychowankiem MKS Babiej Góry Sucha Beskidzka, skąd jeszcze jako młodzieżowiec przeniósł się do Akademii Wisły Kraków. Ponadto w przeszłości 29-latek występował w drużynach takich jak: Stadion Śląski Chorzów, Ruch Radzionków, GKS Bełchatów, Piast Gliwice. Natomiast przed startem obecnego sezonu przeniósł się właśnie z Piasta do mieleckiej Stali, w której występuje z numerem 10. na koszulce.

Pomocnik z miejsca stał się pierwszym wyborem byłego już trenera Stali – Dariusza Skrzypczaka. Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem Leszka Ojrzyńskiego. Wątpimy jednak, by po objęciu posady szkoleniowca przez tego trenera, Mak utracił miejsce w wyjściowej jedenastce mielczan.

W obecnej kampanii Mak wystąpił w siedmiu spotkaniach, w których trzykrotnie trafiał do bramki. Defensorzy "Miedziowych" z pewnością będą musieli zwrócić szczególną uwagę na rajdy flankami skrzydłowego, bowiem w przeszłości grał przeciw naszej drużynie sześciokrotnie i w tych meczach strzelił dwa gole.

#10 Mateusz Mak

• Data i miejsce urodzenia: 14 listopada 1991 r. Sucha Beskidzka
  • Wzrost: 176 cm
  • Waga: 68 kg