Jak udało nam się ustalić, obrońca Michał Bogacz spędzi najbliższy sezon w Motorze Lublin. "Bogi" po kilkudniowych testach do drugoligowca przeszedł na zasadzie wypożyczenia.

Michał Bogacz ma 19 lat i występuje na pozycji lewego lub środkowego obrońcy. Jest wychowankiem Polonii Środa Śląska, skąd przeszedł do grup młodzieżowych Zagłębia w 2013 roku.

Młody obrońca od kilku sezonów regularnie trenuje z pierwszym zespołem, ale niestety do tej pory nie udało mu się zadebiutować. W poprzednim sezonie rozegrał 12 meczów w III-ligowych rezerwach oraz jeden mecz w Totolotek Pucharze Polski. Bogacz to etatowy reprezentant Polski w kategoriach od U-16 do U-19.

Nowy klub "Bogiego" to beniaminek II ligi, który poprzedni sezon zakończył na 2. miejscu w III lidze gr. IV.

Aktualizacja: 11 sierpnia o godzinie 19:00 Zagłębie Lubin potwierdziło oficjalnie przejście Bogacza do Motoru.

źródło: Własne