Prezes Zagłębia Lubin Michał Kielan w wywiadzie dla oficjalnej strony klubu wypowiedział się na kilka tematów związanych z bieżącą działalnością klubu.

- Myślę, że po spotkaniu z Wisłą Płock wszyscy trochę odetchnęliśmy. To było dla nas ważne starcie, zarówno, jeśli chodzi o poprawę sytuacji w tabeli, jak i kwestie mentalne. Przeciwko Legii i Pogoni mieliśmy momenty naprawdę dobrej gry. Wcześniej wykonaliśmy też bardzo solidną pracę na obozie w Turcji. Byłem przekonany, że zespół musi w końcu „zaskoczyć” i tak też się stało. Nikt nie zamierza jednak popadać w przesadny optymizm po jednym zwycięstwie. Widzimy, że drużyna idzie w dobrym kierunku, ale w obecnej rundzie podstawowy cel jest jeden – utrzymanie w Ekstraklasie. Do tego potrzebujemy punktów, dlatego walczymy dalej. Ta runda to dla nas bitwa za bitwą, tak do tego podchodzę - rozpoczął prezes Kielan.

- Przede wszystkim odbudowaliśmy szkielet zespołu. Istotne zmiany nastąpiły w defensywie, ale wzmocniliśmy się w każdej formacji. Pozyskaliśmy zawodników doświadczonych, którzy nie muszą przechodzić aklimatyzacji czy odbudowywać formy. Potrzebowaliśmy graczy gotowych „na już”. Większość ruchów udało się domknąć jeszcze przed obozem, w trakcie zgrupowania doszedł Aleksandar Scekić, ale w futbolu sytuacja bardzo często jest dynamiczna, dlatego w ostatnich dniach skróciliśmy wypożyczenie Kokiego Hinokio. [...] Musieliśmy zareagować. Rozumiem, że nasza decyzja mogła być zaskoczeniem również dla Stali, ale dla mnie kluczowe jest dobro Zagłębia. Skorzystaliśmy z zapisów umowy, a Koki błyskawicznie wkomponował się w zespół,

- Przede wszystkim nie zamierzamy stać w miejscu. Jedną kwestią są inwestycje w infrastrukturę, a inną rozwój sportowy wychowanków. Wiemy, że naszą siłą jest realna możliwość szybkiego awansu do pierwszego zespołu. W wielu klubach ten proces trwa o wiele dłużej. Warunki do pracy dla młodych zawodników są w Lubinie idealne. Chcemy nakreślać im odpowiednią ścieżkę kariery, stwarzać jak najlepsze możliwości rozwoju. Oczywiście jako klub później także chcemy na tym korzystać, w pierwszym rzędzie, jeśli chodzi o aspekt sportowy, a następnie ekonomiczny. To system naczyń połączonych - dodał sternik "Miedziowych".

Cały wywiad z prezesem Michałem Kielanem można przeczytać na oficjalnej stronie klubu zaglebie.com - kliknij tutaj.

źródło: zaglebie.com