Michał Matys, Mateusz Chmarek, Tomasz Pieńko, Kacper Bieszczad, Łukasz Łakomy i Łukasz Poręba otrzymali powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski w co poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przypomnijmy, że Michał Matys to golkiper występujący w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i III ligi. W bieżącym sezonie niespełna 16 latek rozegrał siedem spotkań i zachował trzy czyste konta. Matys pojawi się na zgrupowaniu trenera Marcina Włodarskiego, które odbędzie się w dniach 21-24 marca w Warszawie.

Z kolei Mateusz Chmarek i Tomasz Pieńko otrzymali powołanie do kadry U-18, którą czeka dwumecz ze Szwajcarią. Chmarek rozegrał jak dotąd dziewięć spotkań na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce i dwanaście meczów w CLJ. Wszystko to okrasił siedmioma bramkami. Dla Tomasza Pieńki to powołanie to wyróżnienie za dyspozycję sprzed kontuzji, z którą zmagał się w ostatnich tygodniach. Wejście do Ekstraklasy bez kompleksów i naprawdę dobre występ w meczu z Legią. Nam pozostaje liczyć, że Tomek szybko dojdzie do formy i powalczy o wyjściowy skład ekipy Piotra Stokowca.

Powołania do kadry do lat 20 otrzymali także dwaj piłkarze, którzy na wiosnę wskoczyli do podstawowego składu lubinian i zdecydowanie spełnili oczekiwania. Mowa oczywiście o Łukaszu  Łakomym i Kacprze Bieszczadzie. "Bieszczu" wskoczył do wyjściowej jedenastki Zagłębia w meczu z Wisłą Płock i jak dotąd go nie oddał. Warto odnotować, że w czterech spotkaniach aż trzy razy zachował przy tym czyste konto. Z kolei "Łaki" to piłkarz, który szanse otrzymywał już na jesień, jednak wtedy nie prezentował się na tyle dobrze, by stać się stałym bywalcem pierwszego składu. Sytuacja odmieniła się od meczu z Wisłą Płock, kiedy wobec kartkowej pauzy Łukasza Poręby, Łakomy otrzymał swoją szansę. W tej kampanii 21-latek wystąpił w jedenastu meczach Ekstraklasy, które okrasił jednym golem i dwoma asystami. Kadrę U-20 czekają mecze Elite League z Anglią i Czechami.

Ostatnim piłkarzem który został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski jest Łukasz Poręba. W bieżącym sezonie "Poręb" wystąpił w 21 meczach, w których zdobył jedną bramkę i zanotował trzy asysty. Podopiecznych Macieja Stolarczyka czekają niezwykle ważne mecze elimininacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Anglią i Czechami.

Wszystkim powołanym gratulujemy!