W rozgrywanym w piątkowe samo południe meczu sparingowym Zagłębie Lubin pokonało przy Skłodowskiej-Curie 98 pierwszoligową Odrę Opole 2:0. Gole dla naszej drużyny zdobyli Jakub Żubrowski oraz Karol Podliński.

Od pierwszych minuty w barach Zagłębia Lubin zagrali między innymi powracający po kontuzji Mateusz Bartolewski oraz Filip Starzyński, a także Jakub Wójcicki, Jasmin Burić, Aleks Ławniczak, Jakub Żubrowski i Sasa Zivec, którzy ostatnio grali mniej. Pierwszy gol dla "Miedziowych" padł w 21. minucie. Sasa Zivec i Erik Daniel wymienili podania, po czym ten ostatni dograł przed pole karne do Jakuba Żubrowskiego, a ten efektownym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Niestety w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu kontuzji doznał Sasa Zivec. Słoweniec niezwłocznie udał się na badania i klub wkrótce poda do publicznej wiadomości, jak długo potrwa przerwa Sasy w treningach.

Od początku drugiej połowy trener Piotr Stokowiec zdecydował się na dokonanie kilku zmian - pojawili się na placu gry między innymi Dominik Hładun, Kacper Lepczyński czy Tomas Zajic. Drugi gol dla lubinian padł w 62. minucie, a jego autorem był Karol Podliński, który pokonał Błażeja Sapielaka w tradycyjny dla siebie sposób, czyli głową.

Ostatecznie mecz zakończył się zasłużoną wygraną Zagłębia Lubin.

Sparing, 25 marca 2022, 12:00 - Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 2:0 Odra Opole

bramki: Żubrowski 21, Podliński 62

Zagłębie Lubin

(I połowa) Jasmin Burić - Jakub Wójcicki, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Mateusz Bartolewski, Jakub Żubrowski, Filip Starzyński, Cheikhou Dieng, Saša Živec, Erik Daniel, Martin Doležal. (II połowa) Dominik Hładun - Jakub Wójcicki, Kacper Lepczyński, Aleks Ławniczak, Saša Balić, Jakub Żubrowski, Kōki Hinokio, Filip Starzyński, Kacper Chodyna, Erik Daniel, Tomáš Zajíc.

Odra Opole

90. Błażej Sapielak - 2. Piotr Żemło (68 Mateusz Spychała), 15. Konrad Kostrzycki (60, 27. Mateusz Kamiński), 4. Łukasz Kędziora (68, 6. Michał Pawlik) - 9. Tomáš Mikinič (60, 24. Jakub Szrek), 66. Miłosz Trojak (60, 5. Rafał Niziołek), 8. Stanisław Hrebeń (55, 32. Maciej Wróbel), 47. Antoni Klimek (60, 71. Bernard Petrák; 70, 4. Łukasz Kędziora), 94. Konrad Nowak (55, 77. Cezary Sauczek), 17. Mateusz Marzec (55, 7. Krzysztof Janus), 20. Adam Żak (55, 11. Dawid Czapliński).

Zagłębie Lubin - Odra Opole

Stadion Zagłębia 25-03-2022, 12:00