Mecz z Pogonią Szczecin odbędzie się za niecały tydzień, jednak jeśli ktoś liczył, że lubinianie zmierzą się z którymś z polskich lub zagranicznych zespołów w grze kontrolnej jeszcze przed rozpoczęciem ligi, będzie rozczarowany.

reklama

Kilka dni temu kluby PKO Ekstraklasy wystąpiły do Komisji Medycznej PZPN z zapytaniem, czy mogą przed restartem rozgrywek rozegrać mecze sparingowe z innymi drużynami polskimi lub zagranicznymi. Ze względów bezpieczeństwa odpowiedź była jednoznaczna - wśród ekstraklasowiczów nie będzie sparingowego grania, zakaz dotyczy także innych drużyn, przede wszystkim tych, których rozgrywki decyzją federacji zostały zakończone.

Zagłębie Lubin będzie będzie przygotowywało się do meczu z Pogonią Szczecin na własnych obiektach. Niewykluczone, że podobnie jak najbliżsi rywale, "Miedziowi" rozegrają w ramach jednej z jednostek treningowych grę wewnętrzną.

Komunikat Komisji Medycznej PZPN

"W związku z pojawiającymi się zapytaniami dotyczącymi możliwości rozgrywania meczów sparingowych PZPN informuje, iż w ocenie Komisji Medycznej PZPN, która czuwa nad aspektem zdrowotnym planu wznowienia rozgrywek, jest to niemożliwe. Powyższe dotyczy zarówno drużyn uczestniczących w kontynuowanych rozgrywkach jak i pozostałych.

Jednym z założeń wdrożonej izolacji sportowej jest ograniczenie do minimum możliwości zakażenia zawodników i członków sztabów szkoleniowych wirusem COVID-19. Zasadnym jest zatem ograniczenie liczby rozgrywanych meczów i kontaktu z innymi drużynami wyłącznie do spotkań w ramach oficjalnych rozgrywek Ekstraklasy, 1. i 2. Ligi.

Przyjęcie innego założenia oznaczałoby wzrost ryzyka zakażenia, co w konsekwencji mogłoby skutkować niepowodzeniem planu dokończenia rozgrywek w sezonie 2019/2020."

źródło: Własne