W piątkowy wieczór piłkarze Zagłębia Lubin rozegrają kolejny mecz ligowy. Rywalem zawodników prowadzonych przez Dariusza Żurawia będzie Jagiellonia Białystok, na temat której więcej dowiecie się poniżej.

Jagiellonia Białystok

• wicemistrzostwo Polski - (dwukrotnie) - 2016/2017, 2017/2018
  • Puchar Polski - 2009/2010
  • finalista Pucharu Polski - (dwukrotny) - 1988/1989, 2018/2019
  • 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy - 2007/2008
  • Superpuchar Polski - 2010
  • MP juniorów U-19 - (trzykrotnie) - 1988, 1992, 2011
  • MP juniorów U-17 - 2018

Kadra pierwszej drużyny

• bramkarze: Pāvels Šteinbors, Xavier Dziekoński, Jakub Jasionek, Błażej Niezgoda, Sławomir Abramowicz.
  • obrońcy: Bogdan Țîru, Błażej Augustyn, Bartosz Kwiecień, Jan Majsterek, Miłosz Matysik, Bojan Nastić, Paweł Olszewski, Szymon Pankiewicz, Michał Pazdan, Israel Puerto, Godfrey Stephen, Bartłomiej Wdowik, Gabor Żukowski.
  • pomocnicy: Bartosz Bayer, Bartosz Bida, Fedor Černych, Jesús Imaz, Eryk Matus, Przemysław Mystkowski, Michał Nalepa, Jakub Orpik, Martin Pospíšil, Tomáš Přikryl, Dani Quintana, Taras Romanczuk, Karol Struski, Michał Surzyn, Kacper Tabiś, Oliwier Wojciechowski.
  • napastnicy: Hubert Karpiński, Jakub Lutostański, Michał Samborski, Krzysztof Toporkiewicz, Andrzej Trubeha, Maciej Twarowski, Michał Żyro.

Kibice

• Zgody: brak,
  • Układy: brak,
  • Kosy: Wigry Suwałki, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Cracovia, Legia Warszawa, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Stomil Olsztyn, ŁKS Łomża.