Ladislav Takács zostanie wypożyczony przez nasz klub ze Slavii Praga - taką informację podał Grzegorz Rudynek, dziennikarz "Przeglądu Sportowego". „Laco” to 25-letni czeski defensywny pomocnik, który może grać także na środku obrony.

Ladislav Takács urodził się 15 lipca 1996 roku w czeskiej miejscowości Františkovy Lázně. Jest wychowankiem FK Teplice, dla którego grał do stycznia 2016 roku. Kolejnymi przystankami w karierze tego zawodnika były FK Banik Sokolov oraz Mlada Boleslav, z której na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Slavii Praga. Z drużyną z Pragi dwukrotnie zdobył mistrzostwo kraju - w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Najwięcej grał dla Mlady Boleslav, do której wrócił nawet na wypożyczenie na sezon 2020/2021. W barwach tej drużyny zagrał 124 mecze, zdobył 13 goli i zaliczył 6 asyst. W swoim obecnym klubie, Slavii Praga, Takács grał bardzo mało, bowiem wystąpił zaledwie w 22 meczach, w których zdobył dwa gole. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach zagrał 140 meczów, zdobył 12 goli, zaliczył 5 asyst, zebrał 20 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Oprócz tego wystąpił w 6 meczach kwalifikacji do ligi Europy, 1 mecz w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz dwukrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mianowicie Ladislav spędził na placu gry 6 minut w przegranym 1:3 meczu z Interem Mediolan oraz zagrał 83 minuty w przegranym 1:2 meczu z Borussią Dortmund. W zremisowanym 0:0 meczu z FC Barcelona był przez cały mecz na ławce.

W poprzednim sezonie zbyt wiele 25-letni Czech nie pograł. Na koncie uzbierał 6 meczów w Slavii Praga (1 gol) oraz 11 meczów w Mladzie Boleslav (2 gole, 1 asysta). Na przełomie listopada 2020 roku i stycznia 2021 roku zmagał się z kontuzją mięśniową oraz z urazem stawu skokowego.

25-latek jest nominalnym defensywnym pomocnikiem, który także może grać na środku obrony. W swojej seniorskiej karierze więcej występował w środku pola - 73 mecze, przy 55 na pozycji środkowego obrońcy. "Przegląd Sportowy" awizuje, że Zagłębie ściąga tego piłkarza przede wszystkim właśnie do obsadzenia środka obrony.

Zagłębie Lubin ma wypożyczyć Ladislava Takácsa do końca sezonu 2021/2022. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku, więc po tym czasie będzie do pozyskania za darmo. Może też dojść do takiej sytuacji, że Slavia przedłuży o rok kontrakt z Takácsem, wypożyczy Zagłębiu tego piłkarza bez dodatkowych opłat, a "Miedziowi" w przypadku chęci jego pozyskania po upływie wypożyczenia będą musieli zapłacić.

źródło: Przegląd Sportowy