W sobotni wieczór Zagłębie Lubin zagra w ramach 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy z gliwickim Piastem. Spotkanie będzie miało spory ciężar gatunkowy, bo obie ekipy mają w dorobku 38 punktów i będą walczyły o zajęcie 4. miejsca na koniec rozgrywek, które w przypadku zwycięstwa Rakowa Częstochowa w Pucharze Polski, może dać nawet prawo gry w eliminacjach UEFA Conference League.

Z Piastem Gliwice na poziomie ekstraklasy graliśmy dotychczas 21 razy. Bilans tych spotkań przemawia za naszymi sobotnimi rywalami, którzy wygrali 9 meczów, Zagłębie zaś tylko 5. Oprócz tego padło aż 7 remisów. Ostatni mecz zakończył się także remisem 1:1.

Do starcia z gliwiczanami Zagłębie Lubin przystępuje po serii trzech zwycięstw z rzędu, w dodatku w ostatnim z wygranych meczów, gra w końcu wyglądała tak, jak powinna i nikt nie ma prawa kwestionować tego, czy nasza drużyna w starciu z wiślakami wygrała zasłużenie. „Piastunki” mają za sobą w ostatniej kolejce porażkę 0:1 z Legią Warszawa.

W sobotni poranek Piast Gliwice zajmuje 4. pozycję w ligowej tabeli, z 38 punktami na koncie. Na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw, 8 remisów i tyle samo porażek. Zagłębie Lubin także ma 38 punktów, ale jest na pozycji 7. Dorobek lubinian 11 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek. W tabeli jest spory ścisk, o czym świadczyć może to, że 8. w tabeli Warta Poznań traci do 4. Piasta Gliwice dwa punkty, a 11. Jagiellonia Białystok zaledwie pięć.

W drużynie Zagłębia Lubin zabraknie zapewne Damiana Oko oraz Lorenco Simicia, którzy narzekali ostatnio na problemy ze zdrowiem. Pod znakiem zapytania stoi występ Łukasza Poręby, możliwe, że na ławce pojawi się Sasa Zivec.

Goście sobotniego starcia będą musieli radzić sobie bez Michała Chrapka, który pauzuje za 4 żółte kartki oraz kontuzjowanego Bartosza Rymaniaka. Do składu powinien po zawieszeniu powrócić Patryk Lipski.

Arbitrem sobotniego meczu będzie Tomasz Kwiatkowski. Transmisja meczu rozpocznie się chwile przed 17:30 w stacji Canal+ Sport.

Tradycyjnie przypominamy o tym, abyście oddawali typy w #TyperMKS. Mecz z Piastem Gliwice jest aktywny do 17:30. Zapraszamy!

Zagłębie Lubin - Piast Gliwice

Stadion Zagłębia Lubin 24-04-2021, 17:30