W 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin zagra u siebie z Wisłą Kraków. To spotkanie będzie niezwykle ważne w kontekście układu tabeli, ponieważ mimo zbliżającej się końcówki rozgrywek jest ona niezwykle spłaszczona.

Do pojedynku z Wisłą Kraków przystępujemy po dwóch wygranych - z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz Stalą Mielec. We wspomnianych meczach zdobyliśmy po trzy punkty, jednak styl odbiegał znacznie od tego, co każdy z sympatyków dwukrotnego mistrza Polski mógłby oczekiwać. Szczególnie po meczy w Mielcu możemy mówić o dużej dozie szczęścia, bowiem nasi przeciwnicy stworzyli sobie znacznie więcej sytuacji. Lubinianie będą musieli uważać, by po raz kolejny nie przegrać po dwóch wygranych z rzędu - niestety tak działo się w ostatnich 7 przypadkach, a ostatni raz trzy spotkania z rzędu wygraliśmy cztery lata temu. Przed spotkaniem z drużyną z Krakowa jesteśmy na 8. miejscu w tabeli z 35 punktami w dorobku i mamy zaledwie trzy oczka straty do 4. Piasta Gliwice, z którym czeka nas jeszcze bezpośrednie starcie.

W związku z tym, że bieżąca kampania jest krótsza niż te z obecnych lat, wszystko się może jeszcze zdarzyć... Zagłębie Lubin ma szansę skończyć wysoko, ale w przypadku porażek możemy znaleźć się także w dolnej części tabeli.

Wisła Kraków jest obecnie 12. i ma o cztery punkty mniej od Zagłębia Lubin. Na bilans "Białęj Gwiazdy" składa się: siedem zwycięstw, tyle samo remisów oraz jedenaście porażek. Dobre wejście do PKO BP Ekstraklasy zaliczył niemiecki szkoleniowiec - Peter Hyballa, natomiast w ostatnich trzech meczach goście środowego starcia przegrali, dlatego będą zdeterminowani by zwyciężyć, tym samym wykaraskać się z kryzysu, w którym są ostatnimi czasy pogrążeni.

Sytuacja kadrowa w Zagłębiu Lubin jest całkiem dobra, ponieważ żaden z zawodników nie będzie musiał odpoczywać z powodu kartek, tak samo żaden z piłkarzy nie zmaga się obecnie z urazem. Do pełni sprawności wraca Saša Zivec, który był poza klubem przez dłuższy czas, wraca także Saša Balić, który w starciu ze Stalą Mielec był zawieszony.

W Wiśle sytuacja wygląda znacznie gorzej. Z Zagłębiem nie będą mogli zagrać Michal Frydrych (pauza za kartki), Uros Radakovic, Adi Mehremić i Patryk Plewka (urazy).

Tradycyjnie wszystkich kibiców zapraszamy do wzięcia udziału w naszej zabawie #Typer MKS i typowania wyniku starcia z "Białą Gwiazdą"

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 i poprowadzi go sędzia Łukasz Kuźma z Białegostoku. Transmisję przeprowadzi jak zwykle stacja Canal+ Sport.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Stadion Zagłębia Lubin 21-04-2021, 18:00