mkszaglebie.pl

Alan Czerwiński odchodzi z Zagłębia Lubin do Lecha Poznań. 26-letni obrońca podpisał z "Kolejorzem" trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2020 roku.

Alan Czerwiński przeszedł do Zagłębia Lubin na początku lipca 2017 roku z GKS-u Katowice. Szybko odnalazł się w zespole "Miedziowych" i w zasadzie przez cały pobyt w Lubinie był silnym punktem w naszej drużynie. Część sezonu Alan 2018/2019 stracił ze względu na kontuzję kolana, której doznał w sparingu z RB Lipsk, jednak zdołał się po niej podnieść i wrócić do składu.

Łącznie Alan Czerwiński rozegrał dla Zagłębia Lubin 72 mecze, w których zdobył dwie bramki i zanotował 15 asyst. W obecnych rozgrywkach "Czerwo" ma na koncie 23 mecze, jednego gola i sześć asyst.

- O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom - powiedział Alan dla lechpoznan.pl

Czerwiński związał się z "Kolejorzem" trzyletnim kontraktem, który w życie wejdzie dopiero 1 lipca 2020 roku, co oznacza, że do nowej drużyny będzie mógł się przenieść dopiero po zakończeniu sezonu. Może się to zmienić, jeśli Zagłębie Lubin i Lech Poznań uzyskają porozumienie co do kwoty odstępnego za transfer w zimowym oknie transferowym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego. Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe - powiedział oficjalnej stronie "Kolejorza" dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

źródło: lechpoznan.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)14.01.2020 18:26
Hmmm ciekawe. Alan dziś w Przeglądzie Sportowym powiedział że nie dostał propozycji nowego kontraktu od nowego prezesa/zarządu. Czyli może nie zależało im tak strasznie na nim. Ciekawe co na to odpowie prezes/zarząd. A jeszcze tak a pro po naszego nowego prezesa :-) na weszło w wywiadzie bardzo dużo się wypowiadał jak to bardzo nie fer zachowywali się zawodnicy, trenerzy, i managerowie. Obu tutaj wszyscy z nim jednak współpracowali dobzie ☺
13.01.2020 12:21
Alan życzę powodzenia, tylko czy nie wpadniesz z deszczu pod rynne
13.01.2020 12:21
Alan życzę powodzenia, tylko czy nie wpadniesz z deszczu pod rynne
12.01.2020 09:16
Kiedyś był płacz i lament że grają szrotem a nie sięgają po młodzież, no to teraz młodzież będzie mogła się wykazać.
10.01.2020 23:26
Wszyscy z tego bagna sp*****ą.
10.01.2020 23:23
No i zaczelo sie tzw. ucieczka z tonacego okretu zreszta nie dziwie sie po co grac w klubie w ktorym gra sie tylko dla pieniedzy nie celow
10.01.2020 23:22
Zamiast MKS powinno być 'KAS' Zagłębie Lubin - KLUB AMATORA SPORTOWEGO ZAGŁĘBIE LUBIN :) to opis Zagłębia
10.01.2020 23:19
Władze Zagłębia to frajerzy : zawodnicy u nas się odbudowują, leczą kontuzje i później nikt ze sztabu nie potrafi przypilnować nowego kontraktu albo w trakcie rehabilitacji wydłużyć kontraktu? Znamienne są słowa Alana : ..... chęć walki o najwyższe cele. To o co się gra do ch pana w Lubinie. Kto chwyci to w końcu za mordę w tym amatorskim klubie!!?!!
10.01.2020 22:58
Adios. Zaskoczenia nie ma. Mam nadzieje, że kartofle zapłacą teraz
10.01.2020 20:30
Szczęść Boże...