Alan Czerwiński odchodzi z Zagłębia Lubin do Lecha Poznań. 26-letni obrońca podpisał z "Kolejorzem" trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2020 roku.

reklama

Alan Czerwiński przeszedł do Zagłębia Lubin na początku lipca 2017 roku z GKS-u Katowice. Szybko odnalazł się w zespole "Miedziowych" i w zasadzie przez cały pobyt w Lubinie był silnym punktem w naszej drużynie. Część sezonu Alan 2018/2019 stracił ze względu na kontuzję kolana, której doznał w sparingu z RB Lipsk, jednak zdołał się po niej podnieść i wrócić do składu.

Łącznie Alan Czerwiński rozegrał dla Zagłębia Lubin 72 mecze, w których zdobył dwie bramki i zanotował 15 asyst. W obecnych rozgrywkach "Czerwo" ma na koncie 23 mecze, jednego gola i sześć asyst.

- O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom - powiedział Alan dla lechpoznan.pl

Czerwiński związał się z "Kolejorzem" trzyletnim kontraktem, który w życie wejdzie dopiero 1 lipca 2020 roku, co oznacza, że do nowej drużyny będzie mógł się przenieść dopiero po zakończeniu sezonu. Może się to zmienić, jeśli Zagłębie Lubin i Lech Poznań uzyskają porozumienie co do kwoty odstępnego za transfer w zimowym oknie transferowym.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego. Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe - powiedział oficjalnej stronie "Kolejorza" dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

źródło: lechpoznan.pl