mkszaglebie.pl

Zagłębie Lubin potwierdziło dziś oficjalnie transfer Aleksandara Panticia - 29-letniego serbskiego środkowego obrońcy. Podpisał on z Zagłębiem Lubin kontrakt, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu.

Aleksandar Pantić urodził się 11 kwietnia 1992 roku w Aranđelovacu na terenie byłej Jugosławii. Serbski zawodnik gra na pozycji środkowego obrońcy, ostatnio pozostawał bez klubu, po tym jak 30 sierpnia rozwiązał kontrakt z cypryjskim Doxa Katokopias.

Ten 29-letni obecnie piłkarz swego czasu był uznawany za dość solidnego i nie bez powodu wystąpił w sumie w 60 meczach hiszpańskiej LaLiga w barwach Villareal, Cordoby, Eibar i Deportivo Alaves. Pantić jest wychowankiem Partizana Belgrad, ale w wieku 19 lat przeszedł do innej stołecznej drużyny - Radu Belgrad. W Radzie nie pograł za długo i szybko poszedł dalej. Wartym odnotowania faktem jest to, że w tym klubie szatnię dzielił ze znanymi później z występów w Zagłębiu Lubin - Aleksandarem Todorovskim i Dorde Cotrą. 

Kolejne przystanki Panticia w karierze to Crvena Zvezda Belgrad, do której przeszedł za 425 000 euro oraz hiszpański Villareal, który zapłacił rok później za niego Crvenie 300 000 euro. Piłkarz był wart oczywiście więcej, ale niższa kwota wynikała z tego, że z Crveną związał się dość krótkim kontraktem. W Hiszpanii 29-latek radził sobie ze zmiennym szczęściem i był wypożyczany do wspomnianych Cordoby, Eibar i Alaves. Faktem jest jednak to, że podczas hiszpańskiej przygody zagrał w 60 meczach LaLiga oraz 13 Pucharu Króla. 

W lutym 2017 roku przeszedł za darmo z Villareal do Dynama Kijów, ale tego klubu nie zbawił, rozgrywając zaledwie 20 meczów w dwa sezony. W sezonie 2018/2019 był wypożyczony do drugoligowego hiszpańskiego Cadiz, ale nie zagrał tam ani razu. Przez cały kolejny sezon pozostawał bez klubu. Gdy rozwiązał kontrakt z Dynamem Kijów we wrześniu 2019 roku, tak z Doxa Katokopias związał się umową 6 sierpnia 2020 roku. Na Cyprze w jednym klubie także nie wytrzymał zbyt długo, bo w barwach Katokopias zagrał 16 razy, po czym został wypożyczony na ostatnie pół roku do AEL-u Limassol (12 meczów). Po wypożyczeniu wrócił do macierzystego klubu, po czym 30 sierpnia rozwiązał umowę za porozumieniem stron. 

Pantić jest piłkarzem, który w ostatnich pięciu sezonach rozegrał zaledwie 49 meczów. W Zagłębiu życzymy mu więc zdrowia i wysokiej formy, by licznik występów skoczył wyżej.

Aleksandar Pantić będzie grał w Zagłębiu Lubin z numrem 2. 

źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)24.09.2021 07:52
Żiviec odszedł??????
processing comment
24.09.2021 02:16
Nie lepiej szukac na zapleczu ligi ? Czerwinski pokazał że warto....
processing comment
23.09.2021 23:04
Hwudepe (Gość)
Gosc to poziom wlasnie solera i simicia ! Transfery to kpina od kilku sezonów ! Guldan ogolnie jak dla mnie out. Szacun za zelazną gre przez te wszystkie lata dla Zagłębia ale jego polityka transferowa to dno slowacko-kacapskie ! CV tego grajka to kpina, juz jeden cwaniak łysy był i spie^dolił do arabów. Haha. Nowy prezes musi wprowadzic i wyprowadzić niektore podcięte filary tej układanki, juz jeden głowny filar pożegnano. Pozdrawiam.
processing comment
23.09.2021 20:22
No od Solera i Simica trudno być gorszym... Mam taką nadzieję przynajmniej.
processing comment
23.09.2021 18:49
To znaczy że gość grał jeden mecz co 37 dni bardzo to uogólniając... Nikt go nie chciał od 24 roku życia bo gdzie nie poszedł to go praktycznie od razu wypożyczali. Ale bądźmy dobrej myśli że u nas będzie tak super grał że nikt nie pomyśli żeby go gdzieś wypożyczać. Pozdrawiam.

Edytowano : 2021-09-23 18:53:32

To znaczy że gość grał jeden mecz co 37 dni przez ostatnie pięć lat bardzo to uogólniając... Nikt go nie chciał od 24 roku życia bo gdzie nie poszedł to go praktycznie od razu wypożyczali. Ale bądźmy dobrej myśli że u nas będzie tak super grał że nikt nie pomyśli żeby go gdzieś wypożyczać. Pozdrawiam.
processing comment
23.09.2021 17:00
Jedyny plus tego transferu to jego długość..
processing comment