Zagłębie Lubin poinformowało, że dłużej zawodnikiem naszego klubu nie będzie Aleksandar Scekić. Kontrakt z 30-letnim Czarnogórcem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Aleksandar Scekić do Zagłębia Lubin trafił 23 stycznia bieżącego roku. Apetyty, co do występów Czarnogórca, zostały o tyle rozbudzone, że jego CV jest naprawdę okazałe. Wszak defensywny pomocnika w przeszłości występował chociażby w tureckim Genclerbirligi, a ostatnio reprezentował barwy Partizana Belgrad. Co więcej, Scekić jest 29-krotnym reprezentantem Czarnogóry.

- Muszę powiedzieć, że pracowaliśmy bardzo długo nad sprowadzeniem Aleksandara do Lubina i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika - mówił na łamach oficjalnej witryny klubowej dyr. Piotr Burlikowski.

Niestety, po przyjściu do Zagłębia, nie za wiele poszło po myśli obu stron. Scekić wystąpił w jedenastu spotkaniach i prezentował się po prostu przeciętnie. Do tego doszły problemy z aklimatyzacją w Lubinie, które podyktowane były m.in: tym, że Czarnogórzec przeniósł się do Polski bez rodziny.

Obie strony doszły do porozumienia, że nie będą kontynuować dalszej współpracy. Rozwiązano umowę za porozumieniem stron.

Aleksandar, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.