mkszaglebie.pl

Po wielu dniach posuchy w końcu doczekaliśmy się długo oczekiwanej, oficjalnej informacji o odejściu Artura Jankowskiego - prezesa zarządu Zagłębia Lubin S.A.

Artur Jankowski prezesem Zagłębia Lubin został w grudniu 2019 roku. Przez niespełna dwa lata zdołał co prawda sprzedać Bartosza Białka do VFL Wolfsburg za 5 milionów euro, ale oprócz tego swoimi pomysłami transferowymi uwstecznił pierwszy zespół, a inne aspekty, jak infrastruktura, akademia, a także komunikacja z kibicam albo w ogóle się nie rozwinęły, albo znacznie się pogorszyły.

Poniżej znajdziecie kilka słów ustępującego prezesa.

- Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za współpracę na przestrzeni tych prawie dwóch lat. Ten okres spędzony w Zagłębiu Lubin był dla mnie cennym doświadczeniem i na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Dlatego korzystając z okazji, słowa podziękowania kieruję do wszystkich kibiców i bliskich osób, które w tym czasie mnie wspierały. Dziękuję również pracownikom i wszystkim naszym Partnerom. Dziękuję także Właścicielowi firmie KGHM Polska Miedź S.A za zaufanie i wsparcie. Na koniec dziękuję wszystkim moim kolegom z innych klubów oraz dziennikarzom, z którymi przez ten czas współpracowałem.

- Życzę powodzenia mojemu następcy i będę mu kibicował, aby odnosił jeszcze lepsze wyniki sportowe i finansowe, jak te, które notowaliśmy podczas mojej kadencji. Naszym Kibicom, aby byli najlepszymi kibicami w Polsce i wspierali swój zespół, także w tych cięższych chwilach.

Prezesem Zagłębia Lubin S.A. najprawdopodobniej zostanie Michał Kielan. Pojawiły się także w mediach inne kandydatury, jak te Jacka Kruszewskiego (dawniej Wisła Płock), czy Roberta Sadowskiego, ale z różnych przyczyn nie są one rozpatrywane na poważnie.

źródło: Własne, zaglebie.com

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)12.09.2021 09:10
Ciekawe kogo teraz PiS wymyśli na prezesa ...
processing comment
11.09.2021 22:15
Rozumiem, że kadencja przez Covid-19 kończy się dopiero 30.09.2021 r.

Tymczasem dla naszego prezesa z Knurowa /słyszałem, ze wynajmował chatę w Oborze/ przesyłam słowa ckliwej piosenki greckiego artysty.

Hear the wind sing a sad, old song
It knows I'm leaving you today
Please don't cry or my heart will break
When I go on my way…
processing comment
11.09.2021 18:43
Nowy prezes musi naprawic strone główna ,bo od czasu jankowskieg sa rzygi
processing comment
11.09.2021 17:28
Krzyżyk na drogę i nie wracaj nigdy .
processing comment
11.09.2021 09:28
mykysy (Gość)
Ale szydera bije od Ciebie Jankowski z tymi podziękowaniami. Nic dobrego nie chciałeś zrobić dla klubu dla kibiców a miałeś takie możliwości.... Dbałeś tylko o swoją dupę i swoje układy. Mieliśmy paru fatalnych prezesów ale ty byłeś najgorszym. Większego tak bezczelnego zakłamanego typa nie było w klubie a te podziękowania to sobie wsadż w teczkę na odchodne. Nigdy więcej prezesów z zewnątrz a Ty Jankowski żebyś już nigdy nie znalazł roboty w innym klubie bo na to nie zasługujesz PAJACU
processing comment
10.09.2021 22:46
Łubu dubu łubu dupu, wkoncu odszedł partacz z naszego klubu! Jeszcze ten pseudo znawca od transferów i mimo wszystko Guldan, który raczej nie sprawdził się w swojej nowej roli.. Może chcialby wrócić do bloku defensywnego? Tam ny się bardziej teraz przydał.. ????
processing comment
10.09.2021 20:31
Fajnie fajnie, zawijaj się knurze do tego swojego knurowa krzyżyk na drogę i żeby karma do Ciebie wróciła za ten cały syf. Śmieszy mnie jak można przypisywać jemu sprzedaż Białka, a co on niby zrobił? Podpisał papier? Chłopak na to pracował, trener i zespół wypracowali ten transfer a ten chłop 0% udziału.
Inna sprawa jest taka, że trenera straciliśmy 2 tygodnie przed sezonem, prezesa nie mamy w trakcie. Cały porządek który rzekomo on robił był robiony przez niego pod niego. Teraz znowu jest stera gruzu i zanim ktoś to ogarnie to minie znowu milion lat. A może ja bym w końcu chciał sie doczekać sezonu kurw* przygotowanego w 100% a nie wiecznie sezon przejściowy granie o nic. Szlag człowieka może trafić, jak to sie utrzymuje w ryzach taka spółka jak zarządzanie jest na poziomie niżej niż dno oceanu.
processing comment
10.09.2021 20:01
Reto_Brooklyn (Gość)
Guldan, Chodorowski, Wachnik powinni odejść
processing comment
10.09.2021 18:49
10.09.2021 18:43
Daniel (Gość)
Do rozliczenia pozostaje jeszcze dyrektor marketingu i rzecznik w jednym pan Wachnik i gość od skautingu pan Chodorowski. Praca obu to ponury żart i jeśli zostaną KGHM znów napluje nam kibicom w twarz.
processing comment
10.09.2021 18:35
Skonczylo sie jak sie musialo skonczyc. Ten człowiek nic po sobie nie zostawia dobrego, zostaje w dużej mierze spalona ziemia. Nic nie zbuował i nie rozwinął, nasciągał barachła, pozatrudniał gamoni, przejadł pieniądze klubu, napełnił przy okazji kieszenie wielu menadzerom i ich podopiecznym. Przeciez Bialek trafil sie mu jak slepiej kurze ziarno. W praktyce nic na tym nie zyskalismy. Stracilsmy napastnika, a Jankowski mial kase, zeby się bawić w zarządzanie spółką. Jak się skonczylo, wszyscy widzimy. Pozostaje zyczyc sobie lepszego prezesa i kibicować mu w robieniu porządków od tego calego marketingu i biura dezinformacji zaczynając, przez cały skauting i na dyrektorze sportowym konczac. Albo ci wszyscy ludzie są zupelnie niekompetetni, więc powinno ich nie byc. Albo z roznych powodów realizowali wizję Jankowskiego, tak czy inaczej dzialajac na szkodę klubu i kibiców, wiec powaznie nalezy się zastanowaic nad ich dalszą obecnością.
processing comment
10.09.2021 17:44
HUUUURA!!!!!!! Już lecę do sklepu po szampana. W końcu najlepszy transfer Out od dawna
processing comment