Zagłębie Lubin potwierdziło oficjalnie zatrudnienie Jakuba Chodorowskiego. Nowy pracownik pionu sportowego ma odpowiadać za skauting w pierwszym zespole oraz akademii.

reklama

Jakub Chodorowski, to zapewne dla wielu kibiców postać anonimowa. W tematach piłkarskich nie jest jednak osobą zieloną, gdyż jest to między innymi były pełnomocnik zarządu do spraw sportowych Wisły Kraków. W tym zespole wykonał wiele dobrej pracy i wspólnie z Dawidem Błaszczykowskim wyręczał poniekąd Arkadiusza Głowackiego z najtrudniejszych tematów w pionie sportowym "Białej Gwiazdy". To właśnie Chodorowski do spółki z bratem Kuby Błaszczykowskiego dokonał kilku dobrych transferów zimą i wyprowadził Wisłę ze sportowego kryzysu.

Chodorowski przed Wisłą Kraków pracował między innymi w PKO BP w dziale sponsoringu sportowego. Oprócz tego, doświadczenie zawodowe zdobywał w Polskim Związku Piłki Nożnej, Totalizatorze Sportowym i Legii Warszawa. Nowy pracownik Zagłębia jest absolwentem studiów MBA na University of Liverpool, SGH w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

W zespole "Miedziowych" będzie on prawdopodobnie pełnił funkcję nieformalnego dyrektora sportowego i wraz z prezesem Arturem Jankowskim będzie odpowiadał całościowo za transfery do pierwszego zespołu - od procesu obserwacji, po negocjacje aż do finalizacji.

- Bardzo się cieszę, że Kuba będzie z nami. Jest to ważna funkcja w klubie, która obejmuje swoim zasięgiem zadania zarówno w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia jak i w pierwszym zespole. Chcemy zbudować silny skauting na poziomie młodzieżowym i seniorskim, który będzie wizytówką Zagłębia Lubin w Polsce - powiedział po podpisaniu umowy Artur Jankowski, prezes Zagłębia.

Życzymy powodzenia!

źródło: zaglebie.com