Zagłębie Lubin poinformowało, że wraz z końcem sezonu szeregi naszego klubu opuszczają czterej zawodnicy - Dorde Crnomarković, Jakub Bednarczyk, Miroslav Stoch oraz Samuel Mraz.

Dorde Crnomarković

Dorde Crnomarković wystąpił w dziewięciu meczach, a jego postawa na boisku urosła do rangi mema. Serb podczas pobytu w Lubinie zdążył m. in: połamać nogę Piotra Pyrdoła, skompromitować się w starciu z Legią czy sfaulować walczącego o piłkę Jakuba Żubrowskiego. Z tego powodu nikt o zdrowych zmysłach nie dopuszczał do siebie myśli, że Serb może pozostać w Lubinie na dłużej.

Jakub Bednarczyk

O Jakubie Bednarczyku niewiele tak naprawdę można powiedzieć. Wypożyczony z St. Pauli 22-latek wystąpił w ośmiu meczach na poziomie PKO BP Ekstraklasy. Ostatnimi czasy Bednarczyk leczył kontuzję. Nic więc dziwnego, że klub nie zdecydował się na rozmowy o definitywnym pozyskaniu zawodnika.

Miroslav Stoch

Skończyło się na wielkich oczekiwaniach... Tak skwitować można pobyt Słowaka w Lubinie. Przede wszystkim od zawodnika, który radził sobie na wysokim europejskim poziomie oczekiwalibyśmy, że weźmie odpowiedzialność za zespół, że wniesie coś do gry. Tak się jednak nie stało. Słowak w każdym z rozgrywanych przez siebie spotkań był jednym z najgorszych na boisku.

Samuel Mraz

Kolejny niewypał transferowy. Samuel Mraz. Wystąpił w 27 spotkaniach w PKO BP Ekstraklasie, w których zdobył dwie bramki i jedną asystę. Nie liczy jednak są najgorsze w grze 24-latka... Przede wszystkim Słowak był nieaktywny w grze, nie wywiązywał się z innych zadań, za które odpowiedzialny jest napastnik.

Odejście żadnego z czterech zawodników nie jest zbyt wielką stratą. Nie stanowili oni, bowiem o sile Zagłębia. Nie rozumiemy powodu takich transferów do naszego klubu. Nasz szerszy punkt widzenia, co do transferów przeprowadzanych przez obecny pion sportowy, przedstawimy w osobnym tekście już w najbliższy czwartek.

źródło: Własne, zaglebie.com