NK Osijek oficjalnie potwierdziło pozyskanie skrzydłowego Zagłębia Lubin - Damjana Bohara. Chorwaci podpisali z 29-latkiem trzyletni kontrakt.

Damjan Bohar był zawodnikiem Zagłębia Lubin przez ostatnie dwa lata. Słoweńca można z pełną odpowiedzialnością nazwać jednym z najlepszych obcokrajowców grających w Zagłębiu Lubin w ostatnich latach. "Boharek" rozegrał dla "Miedziowych" 80 meczów, w których zdobył aż 28 bramek i zanotował 14 asyst.

Z nowym klubem reprezentant Słowenii podpisał trzyletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał około 30 000 euro miesięcznie, co stanowi trzykrotność zarobków, jakie miał w Zagłębiu. W NK Osijek Bohar także będzie grał z numerem 39.

Zagłębie Lubin otrzymało za Damjana Bohara 800 000 euro i zagwarantowało sobie 10% kwoty od kolejnego transferu. Bohara śmiało można określić transferowym majstersztykiem, bo dwa lata temu duet Mateusz Dróżdż & Michał Żewłakow sprowadził go za zaledwie 180 000 euro. "Miedziowi" zyskali więc 620 000 euro, nie mówiąc już o 28 bramkach i 14 asystach w zaledwie dwa sezony.

Dzięki Damjan za grę dla Zagłębia!

źródło: Własne, nk-osijek.hr