Dobra wiadomość we wtorkowe popołudnie napłynęła z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Utalentowany środkowy pomocnik Daniel Dudziński podpisał z klubem nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku.

Daniel Dudziński jest wychowankiem Oranje Sport Poznań, skąd przeszedł następnie do AP Reissa Poznań. Właśnie z akademii legendarnego piłkarza Lecha Poznań przeszedł do Zagłębia Lubin. 18-latek od kilku sezonów – z małymi przerwami – trenuje z pierwszą drużyną „Miedziowych”, jednak jak na razie nie udało mu się zadebiutować w seniorach.

W obecnym sezonie „Dudi” jest kapitanem III-ligowych rezerw, dla których w 11 meczach zdobył cztery bramki.

- Bardzo się cieszę, że doszliśmy do porozumienia i udało się przedłużyć kontrakt. Zdecydowałem się na ten krok, ponieważ jestem tu już prawie 6 lat, jest mi tu dobrze, mam świetne warunki do pracy i podoba mi się ścieżka rozwoju, którą Klub mi oferuje. Moje cele na najbliższy czas są klarowne - chcę jak najszybciej dołączyć do pierwszej drużyny i swoją grą, swoją postawą dać Zagłębiu wiele korzyści. Obecnie skupiam się na jak najlepszej grze w drugim zespole i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żebyśmy wygrywali i rozwijali się jako drużyna. Codziennie sumiennie pracuję i nie tracę z oczu celu, jestem więc dobrej myśli - powiedział dla akademiakghm.com Daniel Dudziński.

Młodemu zawodnikowi gratulujemy i życzymy powodzenia podczas walki o miejsce w pierwszym zespole miedziano-biało-zielonych.

źródło: Własne, akademiakghm.com