Grający w rozgrywkach II ligi Motor Lublin poinformował o pozyskaniu Dawida Pakulskiego. 22-latek został do zespołu z Lubelszczyzny wypożyczony do końca obecnego sezonu. Motor zapewnił sobie klauzule pierwokupu "Paki", który w Zagłębiu przebywał przez ostatnie 10 lat.

Dawid Pakulski jest wychowankiem Górnika Wałbrzych, do Zagłębia Lubin przeszedł w 2011 roku, czyli w wieku 13 lat. Do tej pory zagrał w pierwszym zespole w 30 meczach (707 minut), w których zdobył trzy gole. Zdecydowanie więcej występował w rezerwach "Miedziowych", a także w drużynach juniorów.

"Paka" uporał się niedawno z urazem, który doskwierał mu dłuższy czas, dlatego w obecnym sezonie jego licznik zatrzymał się na zaledwie jednym, epizodycznym występie przeciwko Pogoni Szczecin (9 minut).

22-latek powinien być mocnym punktem w zespole z Lublina, niewykluczone więc, że jeśli spełni oczekiwania, to po upływie wypożyczenia zostanie wykupiony przez drugoligowca.

Dawid Pakulski to utalentowany środkowy pomocnik, mający doświadczenie ekstraklasowe mimo wciąż młodego wieku. Na pewno będzie wzmocnieniem naszej drużyny, biorąc pod uwagę poziom sportowy. Dawid miał problemy z regularną grą w Zagłębiu Lubin, więc zdecydował się na transfer. Cieszę się, że podjął taką decyzję, bo świadczy to o jego ambicji i chęci powalczenia o samego siebie. Mam nadzieje ze ten ruch będzie miał pozytywne konsekwencje i dla niego i dla Motoru Lublin - mówi dla oficjalnej strony klubu z Lublina dyrektor sportowy Michał Żewłakow.

źródło: Własne, Motor Lublin