Zagłębie Lubin poinformowało, że nie wykupi ze Slovana Bratysława Erika Daniela i skrzydłowy tym samym powróci na Słowację.

Erik Daniel trafił do Zagłębia Lubin na wypożyczenie z SK Slovana Bratysława 21 lipca 2021 roku, jeszcze za kadencji Martina Seveli. Choć słowackim trenerem długo się nie nacieszył, bo ten wyemigrował na do sudyjskiego Abha Club, już pod wodzą Dariusza Żurawia niemal z miejsca wywalczył miejsce w składzie. Po przyjściu Piotra Stokowca Erik Daniel także był ważnym elementem składu i wspomniany szkoleniowiec często na niego stawiał.

30-letni skrzydłowy rozpoczął nawet treningi z zespołem "Miedziowych" po urlopach i według naszych informacji Zagłębie Lubin planowało go wykupić, ale za kwotę niższą niż ta, która znajdowała się w klauzuli wykupu w umowie wypożyczenia. Na takie rozwiązanie nie chciał się zgodzić Slovan Bratysława i tym samym Erik Daniel powróci do tego klubu.

W sumie Erik Daniel wystąpił w Zagłębiu w 34 meczach, zdobył 3 gole i zaliczył 4 asysty. Kibice "Miedziowych" na pewno na długo zapamiętają gole tego zawodnika z wygranych meczów ze Stalą Mielec.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

źródło: Własne, zaglebie.com