Zagłębie Lubin poinformowało, że do zespołu dwukrotnego mistrza Polski dołączył czeski skrzydłowy Erik Daniel. 29-latek przeszedł do "Miedziowych" na zasadzie rocznego wypożyczenia z SK Slovana Bratysława.

Erik Daniel urodził się 4 lutego 1992 roku w Hodonínie. Zawodnik, który ma obywatelstwa czeskie oraz słowackie, jest wychowankiem TJ Iskra Holíč, jednak jego kariera nabrała rozpędu dopiero po przejściu do Slovana Liberec. W tej drużynie rozegrał zaledwie dwa mecze na seniorskim poziomie, dlatego przeniósł się na Słowację - konkretnie do Spartaka Myjava. Tam grał już regularnie, notując 114 meczów, 15 bramek i 9 asyst. Daniel został wypatrzony przez Rużomberok, dla którego grał w latach 2016-2019. W zespole, w którym niegdyś występował ze znanym w Lubinie Jakubem Marešem, zagrał 98 meczów, w których strzelił 16 goli i zaliczył 25 asyst. Od 2019 roku 29-latek grał dla SK Slovana Bratysława. W tym zespole również notował dobre liczby, w 78 meczach zdobył 10 goli, a 20-krotnie po jego ostatnim podaniu gole strzelali koledzy z zespołu. Oprócz tego, w barwach Slovana Daniel zdobył dwukrotnie mistrzostwo Słowacji oraz Puchar Słowacji. W poprzednich rozgrywkach Erik Daniel zagrał w sumie 36 spotkań (5 goli i 9 asyst). Minut na boisku zaliczył jednak niewiele, bo 1951. Widać to szczególnie w rozgrywkach ligowych, w których średnio dostawał ok. 47 minut na mecz. W ostatnich tygodniach Daniel nie znajdował się w kadrze Slovana, bo zmagał się z urazem.

Zagłębiu udało się ściągnąć Erika Daniela za trzecim razem. Najpierw w 2017 roku nie zdecydowano się go zatrudnić z powodów finansowych, następnie w 2018 roku to nasz klub zdecydował się na innego piłkarza - wybór wówczas padł na Damjana Bohara.

Klub poinformował, że zapewnił sobie możliwość wykupu piłkarza podczas trwania wypożyczenia. W rzeczywistości kontrakt Erika Daniela wygasa z końcem przyszłego sezonu, więc po upływie wypożyczenia będzie można pozyskać go za darmo.

Witamy w Zagłębiu i życzymy powodzenia!

źródło: Własne, zaglebie.com