Zagłębie Lubin nie przedłuży wygasającego kontraktu z Jakubem Tosikiem. 33-letni zawodnik otrzymał przed meczem z Wisłą Kraków pamiątkową tabliczkę i pożegnał się z lubińskimi fanami.

Jakub Tosik przeszedł do Zagłębia Lubin na zasadzie wolnego transfery 4 września 2014 roku z Jagiellonii Białystok. "Tosiu" w miedziano-biało-zielonych barwach zagrał w 167 meczach, zdobył 11 bramek i zanotował 8 asyst. Z naszym klubem awansował do ekstraklasy, zdobył brązowy medal w tych rozgrywkach i zagrał w el. Ligi Europy. Przez sześć lat zostawił dla naszego zespołu sporo zdrowia i włożył w grę wiele serca, dlatego bez wątpienia w Lubinie będzie za to bardzo długo szanowany.

Po meczu z Wisłą Kraków "Przodek" podziękował zawodnikowi za grę w klubie skandując jego imię i nazwisko.

Dzięki Kuba za wszystko i powodzenia w dalszej karierze!